Odpowiedzi (26)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
W pracy od początku działam tylko z kołkami Fischera, jest sprawdzony i dobrze trzyma, więc nie eksperymentuję z innymi
-
@Zhandos62: czyli tak jak większość. A jeżeli chodzi o roboty które wymagają dużego nakładu towaru, to też lecisz na fisherach czy jednak bardziej budżetowo?
-
@DawidZak: Zostaję przy tych samych produktach, po co kombinować
-
-
-
Najczęściej używam klasyk z Castoramy czyli Fischer
-
@Pawel02: kojarzysz może jaka cena jest w Castoramie? I czy bardziej się tam właśnie opłaca je kupować? Ponieważ w bricomarche mają naprawdę sporą cenę, nawet jak za fishera
-
@DawidZak: Wszystko zależy za jaką paczkę, jeśli robię coś dorywczo to taka paczka 25szt wystarcza, cena ok 15-20zł
-
@Pawel02: no to ci powiem, że naprawdę dobra cena. Ja w brico ostatnio za 10 sztuk płaciłem 30 zł…
-
@DawidZak: W sieci można znaleźć taniej, jednak jak potrzebujesz na teraz trzeba zapłacić
-
-
-
Zasadniczo zazdroszczę wszystkim tym, którzy potrafią pracować na jednym producencie kołków. Ja niestety tak dobrze nie mam, gdyż mam szerokie spektrum podłoży jak i rodzaju samego montażu. Oczywiście jestem wielkim zwolennikiem produktów firmy Fischer i bardzo wiele różnych kołków mam w swoim boxie z kołkami właśnie tej firmy. Korzystam z nich w bardzo problematycznych podłożach i pracuje tez na kołkach specjalistycznych. Ale w niektórych zastosowaniach nie ma powodu przepłacać i można spokojnie korzystać z kołków innych firm. Dotyczy to np. kołków tzw. szybkiego montażu lub kołków uniwersalnych. Tutaj korzystam z Rawlpluga, Klimas, Wkret-met. Czasami stosuje tez i innych producentów w zależności od potrzeby. Jeżeli ktoś nie korzysta często z mocowań, to można rzeczywiście kupić sobie jakiś mały zasobnik z kołkami i wkrętami drogiej firmy. Ale gdy w grę wchodzi duża ilość kołków, wtedy czasami trzeba zwrócić uwagę na cenę, która przy dużej ilości kołków robi sie zasadnicza. Oczywiście przede wszystkim trzeba czytać opisy i instrukcje producentów odnośnie techniki mocowań i doboru elementów tak, aby mocowania spełniły swoje zadania. Czymś innym jest kiedy w dokumentacji technicznej jest wręcz narzucone jakiego typu maja być mocowania i jakiego producenta. Nie wolno wtedy bez konsultacji z projektantem tego zmieniać. Tak często bywa w przypadku instalacji przeciwpożarowych lub innych o wysokich standardach pożarowych. Wtedy nawet bardzo drogie Hilti jest uwzględniane w mocowaniach. Przy ścianach ocieplonych czasami tylko nieliczni producenci oferują kołki na bardzo duże rozmiary. Teraz technika mocowań tak daleko poszła do przodu, że trzeba też śledzić co sie w tym zakresie dzieje.
-
@Sławomir Lesiak: zgodzę się z tobą, jeżeli chodzi o dużą ilość to mało kogo będzie stać na np. Fisher…
-
-
Kołków rozporowych używam sporo w różnych podłożach i przez lata miałem okazję montować kołki różnych producentów. Zawsze starałem się świadomie dobierać kołki w zależności od podłoża i ciężaru mocowanego elementu. Obecnie od kilku lat używam kołków rozporowych duopower i kotw chemicznych fischer. Swoje kosztują, ale zapewniają solidne mocowanie czego niestety nie mogę powiedzieć o kołkach innych tańszych firm.
Uprzedzając pytania - zawsze staram się dobierać odpowiednio średnicę wiertła oraz w zależności od rodzaju podłoża używać wiertarek udarowych lub młotów udarowo obrotowych a każdy otwór po wykonaniu staram się zgodnie z zaleceniami technologicznymi oczyścić z pyłu.
-
@Piotr Bibik: a w jaki sposób dokładnie dobierasz średnicę i długość kółka do danego ciężaru? Robisz na na „oko” czy raczej masz jakiś swój sposób?
-
@DawidZak: godziny spędzone na różnych szkoleniach i warsztatach u różnych producentów oraz wrodzona dociekliwość i kolejne godziny spędzone na szczegółowym czytaniu i porównywaniu katalogów i kart technicznych produktów oraz kupowanie i testowanie różnych rozwiązań powodują że po latach nabywa się doświadczenie, co nie zwalnia z konieczności czytania kart katalogowych. Polecam lekturę poniższego katalogu i linków
- https://www.fischerpolska.pl/-/media/fixing-systems/rebrush/fipl/service/information-material/catalogues/fischer---katalog-gwny-online-2022_compressed.pdf
- https://www.fischer-international.com/en/service/our-support/safety-important/polish
potem ten:
I szukaj różnic, zadawaj pytania np. dlaczego jest tyle rodzajów wierteł fi 6 mm? Zastanów się gdzie się stosuje wiertła z uchwytem cylindrycznym, a gdzie SDS-plus, SDS-Max? Jak temat Cię zainteresuje to postaraj się dostać w Warszawie na szkolenie które prowadzi Bosch (np. dwu dniowe z wiercenia w "kamieniu") to teoria i praktyka bardzo ciężko się na nie dostać, ale wiedza warta wysiłku. Skontaktuj się z fischer i popytaj gdzie oni szkolą? Licz się z kosztami bo takie szkolenia są często dwudniowe i samemu trzeba na nie dojechać opłacić sobie nocleg a często i zapłacić za szkolenie.
I na tym nie koniec bo potem trzeba się jeszcze zastanowić jak prawidłowo dokręcić śrubę lub wkręt i tu znowu tylko pozornie proste zagadnienie które tu rozwinąłem:
-
-
@Piotr Bibik: @DawidZak No jak wspomniałem ja też tylko na Fischer i na tym zarabiam choćby kwestią czasu.....
-
@artel electric: @Sławomir Lesiak dobrze też opisał, że fisher można stosować jeżeli ilość ich nie jest bardzo duża, w przeciwnym wypadku może się to po prostu nie opłacać.
-
-
-
Wiele zależy od tego ci się będzie na nich opierać oraz w jakim podłożu. Bo zwyczajnie czasami po prostu nie warto przepłacać.
-
@Maras324: to też prawda, szczególnie że jest naprawdę duża rozbieżność cenowa jeżeli chodzi właśnie o kolki
-
@Maras324: Nie do końca mogę się zgodzić. Przynajmniej ja wolę zapłacić trochę więcej i wziąć to na własną klatę niż mierzyć się z późniejszymi kosztami wynikającymi choćby z uwagi na czas poświęcony na "kombinowaniu", bo tu beton tam silikat, a może poroterm albo cegła z rozbiórki. Nasz czas też jest niejednokrotnie dość kosztowny, więc jednak proponuję stosowanie sprawdzonych i dobrych rozwiązań - uwierz mi, że dobrze na tym wyjdziesz.
Wracając do Duopower, wcale one nie są tak drogie pod warunkiem, że kupujemy w hurtowniach, a nie w CASTO... etc.
-
@artel electric: dosłownie wczoraj miałem sytuację gdzie musiałem przykręcić szafkę i zdecydowałem się na „tanie kółko”. Wyszły tak że tamte kołki musiałem wymienić na fisher ponieważ nic tamte nie trzymały.
-
@DawidZak: to teraz sobie odpowiedz... zarobiłeś czy straciłeś ???
-
@artel electric:W zasadzie to masz rację, kołki to i tak drobnica jeśli chodzi o koszty ale już nie drobnica jeśli chodzi o efekt końcowy. Faktycznie zgadzam się że droższe kołki to też inwestycja w spokój.
-
-
-
Od kilku lat wyłącznie DUOPOWER od FISCHERA, nie znam lepszych rozwiązań na rynku, po prostu niezawodne do każdego rodzaju podłoża. Zresztą ten temat był już poruszany ze dwa razy, poszukaj
https://www.fischerpolska.pl/pl-pl/produkty/mocowania-standardowe/kolki-nylonowe/duopower
-
@artel electric: też tak myślałem, jednak jest to topowy producent, niestety ale cena do najniższych też nie należy.
-
@DawidZak: czasem jednak warto dołożyć do materiału kosztem zabawy, czasu i nerwów
-
@artel electric: jestem tego samego zdania. Niestety ale jesteśmy za biedni na kupowanie tanich kołków, ponieważ nieraz wychodzi tak że i tak trzeba zakupić te droższe a te tanie wywalić
-
-
Czytaj także:
Wywalające korki
Dzień dobry, mam taki problem. Otóż jak w domu chodzi jednocześnie
Mocowanie półki do cegły?
Dzień dobry, ostatnio próbowałem zamontować u znajomych półkę do śc
Dlaczego często piekarnik elektryczny wywala korki?
Mieszkam w starym bloku, więc wiem, że w perspektywie czasu będę mu
Montaż tras kablowych - jak go przyspieszyć?
Zastanawiałeś się w jaki sposób poprawnie montować trasy kablowe? Z
Nowe puszki hermetyczne IP66 od SIMET – niezawodność i tr
SIMET prezentuje nowe puszki hermetyczne SNFK z klasą ochrony IP66,
Kołek rozporowy Fischer SX Plus 14 x 70 – niezawodne moco
Kołek rozporowy Fischer SX Plus 14 x 70 to gwarancja trwałego mocow
26
Odpowiedzi