Przeczytano 181 razy

Czy to ma prawo działać?

Na takie cosik trafiłem i tak kminie czy to działa czy to kit? Jak działa to czemu facet jeszcze nie jest $$$$ a jeśli kit to gdzie tu widzicie szachrajstwo?

Odpowiedzi (4)

  • Jak większość tego typów filmów jest to click bait... choć temat perpetum mobile jest jakże interesujący to dalej jest utopia. Szczególnie gdy używamy transformatora z mikrofali ;p Większe szanse w przyszłe źródło energii dla większość państw rozwiniętych jest wydzielanie energii za pomocą fuzji atomów jednak to daleka przyszłość...

  • Nie będę się rozwodził nad tym tematem. Dla mnie to jest lipa. Nie wierzę że gdyby mogło to mieć miejsce, że duże koncerny lub firmy by się tym tematem nie zainteresowali. No i nie sądzę że żaden inżynier, żadna uczelnia też by się nad tym nie pochylili.

  • Tak jak wspomniał @Sławomir Lesiak sądzę, że jest to nie do końca działające. Może na krótką metę tak jednak na dłużej muszą być jakieś straty energii.

  • Na internecie jest sporo podobnych filmów pświęconych temu zagadnieniu. Na pierwszy rzut oka niby wszystko jest ok, ale zaraz potem rodzi sie wiele pytań a na dodatek parametry techniczne...? No bo jeżeli jest to system działający to można by powiedzieć że gdyby nie jakieś łożyskowanie i zmęczenie materiału powstało by perpetuum mobile. Następna rzecz która każe sie poważnie zastanowić nad sprawą , że jeżeli ten system, układ działa o po co budować systemy OZE ?! Przecież to był by wspaniały system ! Poza tym przychodzi mi jeszcze jedna rzecz do głowy. Gdyby ktoś wykonał tak sprawny system to chyba by opatentował i pokazywał swoją twarz w internecie żeby być rozpoznawalnym i chwalił by sie tym na potęgę. Na koniec dodam jeszcze że nadal na ziemi obowiązują prawa fizyki a te mówią jasno o ilości doprowadzonej energii i pozyskanej energii, o nałożonej pracy i powstałej energii. Osobiście jestem sceptyczny co do takich sensacji. Chciałbym zobaczyć takie działające urządzenie.