Przeczytano 53 razy

Czy piloty uniwersalne działają tak dobrze jak są opisane w teorii?

Są jakieś godne polecenia tych pilotów? Trochę mnie już męczy ilość pilotów w domu.

Odpowiedzi (4)

  • @Pysiak  podał dobry przykład przy założeniu że telefon jest wyposażony w IRDę. Tak naprawdę to nie można dać jednoznacznej odpowiedzi. Obserwując rynek tego typu sprzętu jak piloty uniwersalne mogę ze spokojem powiedzieć że nie jest tak fajnie. Zwłaszcza jeśli chodzi o te tanie piloty uniwersalne. Bardzo często są wykonane kjiepsko, po wprowadzeniu kodu danego producenta sprzętu okazuje sie że nie wszystkie funkcje działają. Czasami oznaczenia na przyciskach są mylące. Pół biedy kiedy pilot ma funkcje samouczenia, to jeszcze można coś z tym zrobić, ale jeśli tylko na kody to trochę gorzej. Lepiej wychodzą wtedy te piloty które są programowane przez stronę producenta. Te zaś są bardzo drogie ale posiadają np. wyświetlacz na którym możemy spersonalizować działanie pilota. Przykładem może tutaj być Logitech często stosowany w rozbudowanych systemach audio-wideo. Dla mnie lepszym rozwiązaniem i mniej kłopotliwym jest zakup plota zamiennego jeśli taki istnieje za jakieś urządzenie. Z reguły rozstaw klawiszy i ich oznaczenie jest prawie takie samo jak oryginału no i nie kosztuje za wiele. Uniwersalny jeżeli już to tylko wtedy gdy nie ma zamiennika i trzeba liczyć sie z niedogodnościami. Uniwersalny dla wielu urządzeń też zda egzamin gdy chcemy żeby pełnił dobrze rolę w podstawowej obsłudze sprzętu.

    • @Sławomir Lesiak:  Dokładnie tak jak Pan wspomniał, a czy np. za pomocą  AMAZON ECHO lub coś podobnego, można sterować urządzeniami w domu?

      • @Pysiak: Oczywiście że tak. Ale w jaki sposób to już jest bardziej skomplikowane z uwagi na to jakimi sprzętami chcemy sterować i jakie mają bądź nie wbudowane mechanizmy komunikacji. Są specjalne sterowniki uniwersalne, które ustawione w odpowiednim miejscu potrafią sterować urządzeniami po przez Amazona, Alexe,Googla

  • Jak na razie to najlepszym pilotem jest system wbudowany w smartphonach Xiaomi korzystam z niego do używania wszystkiego w swoim domu.