20 odpowiedzi

Sprawdź

Jakie polecacie żarówki do oświetlenia domu? Zwykle, ściemniacze czy ledowe? 

 • Wiadomo, że żarówki LED są bardziej efektywne energetycznie niż tradycyjne żarówki.Dobra wiadomość jest taka, że żarówki LED można również ściemniać, dzięki czemu światło jest bardziej przytulne. Ale tylko wtedy, gdy posiadają taką funkcję.

  Jaki ściemniacz jest odpowiedni do ściemnialnych żarówek LED?

  Ściemnialne żarówki zostały już kupione? A więc pierwszy krok za nami. Teraz potrzebny jest tylko odpowiedni ściemniacz. Na opakowaniu znajduje się informacja o rodzaju urządzenia. Często są to modele z regulacją fazy. W przypadku szczegółowych pytań dotyczących tego zagadnienia prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Dane kontaktowe można znaleźć poniżej.

  Dlaczego ściemnialna żarówka LED brzęczy i migocze?

  Przyczyną jest prawdopodobnie użycie niewłaściwego ściemniacza. Zawsze trzeba dokładnie sprawdzić, jaki model jest odpowiedni dla danej żarówki z funkcją ściemniania. Taką informację można znaleźć w danych technicznych. Na opakowaniu znajdują się dane dotyczące kompatybilności.

  Co się stanie, gdy spróbujemy ściemnić żarówkę LED bez funkcji ściemniania?

  Ściemnianie żarówki LED bez funkcji ściemniania? To nie jest dobry pomysł. Po pierwsze, można uszkodzić ściemniacz. Po drugie, żarówka prawdopodobnie zacznie migać. Albo nawet się nie włączy. W najgorszym przypadku przedwcześnie się przepali. Ściemniacz i żarówka będą nadawać się do wyrzucenia.

  Dobra rada: jeśli komuś mimo wszystko przyjdzie do głowy pomysł, żeby zastosować ściemnialną żarówkę i po prostu jej nie ściemniać, to mówimy otwarcie: to również nie jest dobry pomysł. Nawet jeśli ściemniacz będzie ustawiony na 100 procent, zarówno ściemniacz, jak i żarówka mogą ulec uszkodzeniu. Trzeba po prostu zaakceptować fakt, że jedno do drugiego nie pasuje. Tutaj nie ma kompromisów. Jedyne rozwiązanie w tym przypadku to wymiana ściemniacza na zwykły przełącznik.

  Czy dostępne są ściemnialne żarówki LED marki Osram?

  Jeśli ktoś miał dobre doświadczenia z produktami konkretnego producenta i przy okazji kolejnego zakupu nadal chce zaufać jego żarówkom, to jest to oczywista decyzja. Jeśli coś działa dobrze, nie należy tego zmieniać. Jeśli na przykład dobrze sprawdzały się produkty Osram, to w polu filtra wyszukiwania producenta należy zaznaczyć właśnie tę markę. W ten sposób wyświetlone zostaną wyniki dopasowane do indywidualnego wyboru.

  Czy istnieją również modernizowane żarówki LED z funkcją ściemniania?

  Gwoli wyjaśnienia, wszystkie żarówki LED ze sprawdzonymi, starymi cokołami to żarówki modernizowane. Na przykład E27, E14 i G9 to oprawy znormalizowane. Jeśli szukamy ściemnialnej żarówki LED z cokołem E27, to będzie to… żarówka modernizowana.

 • Zdecydowanie ledy

 • Do domu wybieraj żarówki LED obniżą ci koszty za energię elektryczną i pamiętaj kupuj lumenty, a nie waty. Stare zarówki UE wycofało ze  sprzedaży, choć można je czasami spotkać w hurtowniach z naklejką "Nie przeznaczone do użytkowania w domach mieszkalnych" i wtedy jest to legalne. Zanim kupisz wybrane żarówki i lampy, określ więc ich docelowe przeznaczenie. Inny system oświetlenia będzie potrzebny w biurze, inny w salonie, łazience czy kuchni. A więc jak dobrać oświetlenie? W kuchni zaleca się stosowanie światła o 4000K pobudza ono do działania. 6000K jest przeznaczone do stref relaksu np. salon. Nie ma żadnych obowiązujących norm czy przepisów określających, jaka powinna być moc oświetlenia na m2. Wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnych preferencji i przeznaczenia pomieszczenia bądź strefy w nim. Mniej więcej zapotrzebowanie możemy policzyć w luksach, liczymy je ze wzoru 1 lx = 1 lm / m2.

  salon – stół, czytanie (500 luksów),

  kuchnia (500 luksów),

  biuro – na biurku (500 luksów),

  sypialnia (250 luksów),

  łazienka – do wykonywania precyzyjnych czynności (600 luksów).

 • Ledy godne polecenia

 • Wobecnych czas leży robią największa furorę sam mam j polecam 

 • Bierz ledy, masz teraz taki wybór barwy ze znajdziesz co Ci odpowiada

 • Nie wszystkie ściemniacze chcą współgrać z żarówkami LED choć są przystosowane. Jak w zakupie LEDowe i to firmowych producentów droższe ale i pożyją dłużej. Wszystko zalezy jeszcze jaki osprzęt masz w domu.

 • Cześć, zdecydowanie ledowe, ścmiemniane albo nie, jak wolisz

  W tej chwili już masz taki wybór jakości ledów, barwy dostosowanej do pomieszczenia, ilość luxów, no właściwie wszystko możesz dobrać co do najmniejszego szczegółu. A jakby nie patrzeć, chodzi i o zdrowie, i o kieszeń (kolejność wg uznania)

 • Moim zdaniem jeśli chodzi o jakość światła i komfortu dla oczu to tylko żarówki na ściemniaczach, dlatego iż wiązka światła  rozprasza się płynnie w przeciwieństwie do oświetlenia LED gdzie wiązka jest tak jakby prążkowana . ( proponuje eksperyment : mianowicie odwrócić płytę CD pod żarówkę żarową, będzie widać iż kolory na tej tęczy którą będzie widać przechodzą płynnie z jednej barwy do drugiej, następnie eksperyment powtórzyć i płytkę podłożyć pod źrudło ledowe, wtedy zauważymy iż wspomniana wcześniej tęcza już nie jest taka ładna a przejścia między kolorami są jakby poodcinane. Fajny to ciekawy teścik ) I dla naszych oczu ta pierwsza opcja jest bardziej naturalna bo to jakość światła porównywalna do światła słonecznego czy z ogniska, LED to światło sztuczne. Wiadomo montaż dimerów ściemniających i odpowiednich żarówek  będzie dodatkowym kosztem , ale sterowanie ledami też nie jest za darmo. Trzeba wybrać jakość ? czy cena ?

 • Tylko Led , prkrycznie 100% światła po załączeniu nie tak jak w przypedku energooszczędnych fluoroscencyjnych,

  jeśli chodzi o ściemnianie trzeba dobrać ściemniacz który nadaje się do żródeł led o raz same źródła muszą mieć funkcję ściemniania ( dimm)

  na rynku jest bardzo dużo produktów do rozwiązań tego typu

  mam w domu takie rozwiązanie i polecam