Przeczytano 1 558 razy

Brama garażowa

Cześć Wam,

Mam dziwny problem z nową bramą garażową. Brama jest złożona z 4 segmentów i 2 sprężyny.

Problemem jest to, że brama się nie podnosi. Tzn podnosi się jakieś 30cm poprawnie i sprężyna się zacina. Ręcznie, na siłę możemy podnieść bramę do samego końca (ale jest ciężka). natomiast sprężyna nie nawija linki, nie pomaga podnieść jej do góry.

Gdy linki są odpięte - brama idzie opornie do góry, potrzebne są dwie osoby do podniesienia. Idzie jednak stabilnie, bez jakiś zacięć.

Gdy są podłączone, sprężyna naprężona wg instrukcji (7 obrotów w górę, w stronę stropu) - brama podnosi się lekko na ok 30cm, po czym mam wrażenie, że sprężyna się klinuje, nie chce się rozprężyć. Gdy naprężymy ją mocniej, brama sama się podnosi - ale też na te 30cm.

Wydaje się, że sprężyny są poprawnie założone (prawa, lewa), tak samo jak są założone rolki do linki (te same kolory są użyte na rolkach i na sprężynach). Rolki jestem na 100% przekonany, że są poprawnie.

Trochę nie mam pomysłu co może powodować takie zachowanie bramy.

Odpowiedzi (6)

 • Morze prowadnica jest zła zamontowana  za słabo sprężyny naciągnięte musisz wszystko jeszcze raz posprawdzać

 • Jak brama na gwarancji to dzwoń do tego co montował

 • Sprawdzę jeszcze raz sprężyny na spokojnie. Ale wydaje się, że jest poprawnie. Jest ona skręcana. Gdy podnosi bramę się rozkręca (luzuje). Ale mam wrażenie, że w tym momencie sprężyna się klinuje o kolejne zwoje. Tak jakby miała za mało miejsca do rozwinięcia.
  --
  Wiem, że to mechanika. Ale zwyczajnie nie wiem co jest nie tak.

  ---

  Mogę podnieść ją bez sprężyny, nawet jak "zblokuje się" - to brama idzie, ale spręzyny nie chcą się rozkręcić. Ja wtedy podnoszę, to linki stają się luźne, a sprężyna się nie rozkręca.
  Dziękuję za film, spróbuję coś obczaić.

 • Spokojnie sprawdź czy nie zamieniłeś sprężyn. Jest lewa i prawa. Ostatnio montowałem bramę NICE/KRISPOL i kolory byłe zamienione (czarny i czerwony). Bębny linowe były zaznaczone ok a spręzyny odwrotnie. Możesz ew. spróbować zdjąc sprężyny z wału, zamienić stronami i spróbować nawinąć jeszcze raz.

 • Bierz bramiarza jak na gwarancji i nie kombinuj. Pokręcisz sam regulacje i przeglądy trzeba robić to wina mechaniczna nie elektryczna.

 • A nie blokuje ci się na prowadnicach ? może tam jest problem.

  Może coś gdzieś się klinuje albo nie równo idzie. 

  Kolejna opcja czy linki dobrze się nawijają może one sie blokuja.

  Filim instruktarzowy może coś wychwycisz .