11 odpowiedzi

Sprawdź

B+C jaki najtanszy ogranicznik przepięć?

automatykabudynkowa 4 pkt dodane:

Ogranicznicznik B+C najtańszy! Papiery ma, cena też dobra i jak tu wytłumaczyć klientowi że nie ma B+C tylko T1+T2 i takiego taniego badziewia się nie kupuje. Mi argumenty się kończą a klienci chcą niskiej ceny.

https://bit.ly/3qn2xor

 • Mikel98 1 pkt

  Niech nie zakłada leszego, dostanie nauczkę jak coś się stanie

 • Inela 0 pkt

  Zawsze patrze na siebie, jeżeli klient nie rozumnie jak bardzo jest to ważne aby użyć dobrych aparatów nie  podejmuję się wymiany lub instalowania. To Ja będe odpowiedzialny za ewentualne szkody a nie klient.

 • ajotnet 142 pkt

  Ogranicznik przepięć typu 1+2+3 (BCD) VCX B+C+D 4P 7kA – VCX | TIM SA

  taki jest jeszcze dobry do mieszkania w RG na samym końcu jak najbliżej urządeń elektronicznych... Aby znalazł sie w rozdzielnicy i zadziałał a jak nie to ubezpieczyciel na nowy sianko da przytulić.

 • EleMan 7 pkt

  @Piotr Bibik  pisał już o tym w innym poście. Poszukaj.

  Najtańszy, najlepszy? trudno się zdecydować. Czy tani ogranicznik zadziała właściwie? Ja mam średniej półki z firmy zczynającej się na literę "L" i zadziałał. po 3 latach musiałem go właśnie wymienić.

 • ajotnet 142 pkt

  Niech nie zakłada ubezpieczyciel się upomni...

 • mironwawrzusiak 0 pkt

  Każdy ogranicznik ma określone parametry i stąd wynika jego cena. W każdej "nowej" instalacji powinien znaleźć się ogranicznik przepięć - wynika to z norm i przede wszystkim powinno wynikać z projektu instalacji elektrycznej a w tym wypadku dobór typu i parametrów ogranicznika powinien polegać na oszacowaniu ryzyka dla danego zastosowania.

  Ponadto wracając do róznych cen ograniczników (w zastosowaniach w małych rozdzielnicach domowych/mieszkaniowych) - te tanie mają tylko element warystorowy i stąd wynika "niska" zdolność ograniczania przepięć. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na różne wartości w parametrach ograniczników: 8/20 oraz 10/250 - szczególy można znaleźć w poniższym artykule:

  Budowa i parametry ograniczników

  Ograniczniki o "większej" zdolności ochrony przed przepięciami często mają konstrukcję opartą na bazie iskierników i warystorów.

 • Adus 5 pkt

  no to tyle kosztuje nie mamy wpływu na koszt urządzenia i tyle. Zawsze może nie instalować i ma pieniadze w kieszeni skor się decyduje na takie dobezpieczenie instalacji to musi byś świadom że nie należą one do najtańszych