Rozstrzygnięcie I edycji grywalizacji w 2021 roku

Rozstrzygnięcie I edycji grywalizacji w 2021 roku

Z końcem lutego zakończyliśmy pierwszą edycję grywalizacji w 2021 roku. Z uwagą śledziliśmy dyskusje, czytaliśmy Wasze komentarze i obserwowaliśmy rankingi. Było to dla nas szczególnie ważne, ponieważ z początkiem roku zrezygnowaliśmy z przyznawania punktów MOCY przez ekspertów, oddając tę możliwość w Wasze ręce.

Punkty MOCY przyznajecie poprzez dodawanie reakcji do wypowiedzi innych użytkowników lub oznaczając odpowiedź jako pomocną. Stworzyliśmy tę funkcję z myślą o możliwości nagradzania innych członków naszej społeczności za wartościowe treści.

Z przykrością stwierdziliśmy jednak, że część użytkowników wykorzystuje tę funkcję w celu nieuczciwego zdobywania punktów i pozycjonowania swojej osoby w rankingu lub zmniejszania przewagi punktowej innego uczestnika konkursu. Zaobserwowaliśmy także wypowiedzi niebędące wypowiedziami merytorycznymi związanymi z tematyką portalu i kurtuazyjną wymianę uprzejmości nastawioną na zdobywanie dodatkowych punktów.

Tworząc „Łączy nas napięcie” przyświecała nam idea, by każdy kto interesuje się elektryką, elektroniką czy majsterkowaniem znalazł tu potrzebną mu wiedzę i mógł wymieniać się doświadczeniami z innymi. Wiemy, że przygotowanie merytorycznych odpowiedzi wymaga czasu, wiedzy i doświadczenia, dlatego stworzyliśmy system grywalizacji, w którym premiujemy użytkowników za pomaganie innym, przyznając atrakcyjne nagrody.

Od początku istnienia portalu jesteśmy wierni wyznawanym wartościom i staramy się stworzyć miejsce w sieci, które będzie zrzeszało pasjonatów prądu i da im pole do dyskusji, dlatego nie ma z naszej strony zgody na publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z omawianym tematem, wymuszoną kurtuazję i nabijanie sobie punktów za polubienia. Takie zachowanie definiujemy jako nadużycie, a użytkowników działających w ten sposób ukaraliśmy odbierając wszystkie punkty zebrane w trakcie trwania edycji.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem można mieć tylko jedno aktywne konto w portalu. Dlatego wszyscy użytkownicy posiadający multikonta zostali zablokowani, a cała aktywność i związana z tym punktacja dodatnia i ujemna usunięta.

W związku z tym ostateczny kształt rankingu wygląda nieco inaczej, niż to co mogliście zobaczyć ostatniego dnia rywalizacji.

nagrody grywalizacji 2021

Podsumowanie w liczbach

Ponad 7500 punktów zebranych przez wszystkich użytkowników

Ponad 1450 nowych użytkowników

Ponad 155 nowych pytań

Ponad 1590 odpowiedzi

Nagrody

Było o co walczyć! W dniach 1 stycznia – 28 lutego rywalizowaliście o następujące nagrody:

1. miejsce w rankingu: walizka narzędziowa dla elektryków "BIG Basic Move marki Knipex (00 21 06 HL S) + rabat na zakupy o wartości 500 zł + gadżety społeczności

2. miejsce w rankingu: rabat o wartości 400 zł na zakupy + gadżety społeczności

3. miejsce w rankingu: rabat o wartości 300 zł na zakupy + gadżety społeczności

Miejsca 4 - 6 w rankingu: gadżety społeczności

Wyniki

Przedstawiamy finalistów tej edycji.

Jednocześnie informujemy, że dalej będziemy czuwać nad przestrzeganiem regulaminu i obowiązujących zasad.

Komentarze (3)

 • Dziękuje, za wyróżnienie. Bardzo lubię to forum, niekiedy poruszane są naprawdę ciekawe tematy gdzie można się wypowiedzieć, ale i też można się nauczyć wielu mądrych rzeczy. Konkurs zaś i nagrody traktuje jako super dodatek czy wyróżnienie. Mimo iż nie mam ciśnienia na bycie pierwszym, miło być wyróżnionym za co Dziękuje.

 • Widzę ze nadużyć Katola nie widzieliście?

  dlaczeego Pana nie ma w liście? miał Pan mnóstwo punktów z tego co pamiętam

 • Nie wiem czy my godzień takiego zaszczytu bo to może byc sola w oku, a raczej nie dla nagród jesteśmy bo mamy też i swoje problemy w których czasem fajnie jak ktos coś powie, podpowie lub napisze bo spotkał sie z problemem a jednak poradził sobie i rozwiazał temat. Nie tylko po to aby w odpowiedzi było :

  No fajne , tez tak mam, spoko, git, mi pasuje, widziałem też, wiem, itp...

  Komu ta wiedza jest niezbędna ? Czy i po co ma płot w domu i ile kosztuje i z czego ?

  Jeżeli ktoś nie wie i pyta się kogos jak sam ma tam mieszkać to kto tym powinien być zainteresowany ? Czy niski czy wysoki i jaka kratka mała, duża, jakie oczka, jaki kolor ?

  Ogarnijmy się czy to jest aż tak problematyczne że sami nie wieci co "WAM" do życia jest niezbędne w "WASZYM" OBEJŚCIU I ZAGRODZIE ? Ja wiem że o gustach się nie dyskutuje ale że aż tak nie mieć własnego zdania ?

  Cena jest też różna w zalezności gdzie się mieszka, jeden pracuje za pieniądze inny za alkohol ! Jeden na czarno (szara strefa) inny na ZUS-y Skarbowy, Podatki i utrzymanie firmy, każdy ma inne koszty stałe firmy, inne stawki itp itd.

  Dobra ale koniec mamy weekendu początek i pozdrawiam wszystkich kto może to kawka i ciasteczko, kto może to zimny kapselek bo niestety na grilla jeszcze sezonu nie mamy ! Ale niebawem...... kaszanka, żeberka i karczek będą w modzie.

  Nie narzekamy ale badźmy sobie przyjaźni i pomocni tutaj to nic nie kosztuje... Jak mamy za internet zapłacone oczywiście...