Remont i budowa

2021-09-01
Przeczytano 2 538 razy

Czy ufacie takim urządzeniom?

Hej, mam pytanie odnośnie testerów napięcia. Ufacie takim urządzeniom? Z mojego doświadczenia jest pomocne ale czy zawsze da nam 100% gwarancje braku zagrożenia?

2021-08-31
Przeczytano 2 394 razy

jaki grzejnik elektryczny zużywa najmniej prądu?

Olejowy, konwektorowy a może na podczerwień? Ma to znaczenie? Ponoć przy produkcji ciepła z prądu nie da się nic zaoszczędzić? Co myślicie o indukcjach i PIR?

2021-08-30
Przeczytano 14 881 razy

jakie pomiary elektryczne do odbioru domu?

Jakie pomiary należy mieć do odbioru budynku?

2021-08-26
Przeczytano 2 055 razy

Intelegetny dom na satelu

Co sądzicie o i lnteligetnym domu poprzez centrale satela i przekaźniki ors sterujace oświetleniem i roletami. Samo programowanie trochę zajmuje wiem że na innych systemach jest to łatwiejsze lecz

Renata Januszewska
  • Ekspert Inżynieria bezpieczeństwa
2021-08-05
Przeczytano 6 836 razy

Cześć! Czy wiecie, że Specyfikacja Techniczna PKN-CEN/TS 54-14: 2020-09 zmienia między innymi wytyczne w zakresie rozmieszczania czujek w systemach sygnalizacji pożarowej?

We wrześniu 2020 r PKN wydał nową Specyfikację Techniczną - Systemy sygnalizacji pożarowej Część 14: Wytyczne planowania, projektowania, instalowania, odbioru, eksploatacji i konserwacji. 

2021-08-21
Przeczytano 2 514 razy

Elektryk prąd budowlany

Witam, elektryk przy podłączeniu prądu budowlanego zapoznał się z warunkami ( skrzynka rozdzielcza w granicy) przystąpił do prac połączenie skrzynki odbiorczej z wejściami i bezpiecznikami do skrzy

Jacek Niżyński
  • Ekspert Elektromechanik, mechanik
2021-07-30
Przeczytano 2 158 razy

Czy ktoś z użytkowników składał już oświadczenie CEEB

Od 1.07.2021 można składać już oświadczenia CEED ( Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków)   na stronie GUNB ( Główny Urząd Nadzoru Budowlanego). Logowanie następuje poprzez profil

2021-08-11
Przeczytano 2 014 razy

ile kosztuje kompensacja mocy biernej??

ile kosztuje kompensacja mocy biernej w zakładzie gdzie zużywa się około 25000 kWh miesięcznie.