9 odpowiedzi

Sprawdź

Uziemienie w suchej glebie.

Br3xPL 12 pkt dodane:

Wbiłem już 20 szpilek, a uziom zszedł mi ledwie do 110Ω, macie jakieś sugestie bym zszedł do tych 10Ω, czy jednak wbijać te szpile dalej.  Dodam, że teren piaszczysty przy lesie i nie ma żadnej studni w obszarze 200m.  

 • Jaka metoda robisz pomiar uziomu?

  Na jaką głębokość zabiłeś te szpilki.

  Rada, bić głębiej, gdzie będzie mokro oraz sprawdzić czy z uwagi na suchy grunt twoja metoda pomiaru nie daje dużego błędu.

 • Hej Mam dla ciebie kilka rad pierwszą z nich jest spróbowanie wbicia 5 szpilek obok siebie odległościach minimum 2 m jedna od drugiej Jeżeli to nie przyniesie skutku proponowałbym rozciągnąć bednarkę i wbić szpilki w trójkąt. Kolejnym sposobem który może ci pomóc jest wbijanie szpilek przy drzewach a dokładnie pod nimi .Tam zawsze Jest zawsze wilgotnieje bednarkę rozciągając zakop w wilgotnym terenie maksymalnie do 30 cm pod ziemią. Jeżeli wbijając w dół rezystancja rośnie niestety będziesz musiał usunąć szpilki do momentu najlepszego wyniku jeżeli najlepszy wynik to na przykład dwie szpilki spróbuj wtedy wbić po dwie szpilki i tak dalej co 2 m obok siebie

 • GN 18 pkt

  nasuwają mi się pomysły:
  1) kłaść instalację w obszarze biologicznie czynnym (nie pod kostką)

  2) łączyć równolegle
  3) szukać wody na głębokość

 • Wbiłeś te szpilki koło siebie (w otoku) czy w głąb ziemi ?

 • Zrobić pomiary rezystywności gruntu - zobaczymy co wyjdzie?
  Sprawdzić na jakiej głębokości są wody gruntowe, lub czy na terenie działki przebiega jakaś żyła wodna. 
  I pogrążać uziomy - może 20 może 30 m?
  Przyda się młot wyburzeniowy i uziomy np. serii Terra-Grom ponieważ można je dowolnie wydłużać a podczas pogrążania łączą się w specjalnej złączce i nie trzeba ich dokręcać jak w tradycyjnym rozwiązaniu.

  https://www.tim.pl/wyszukiwanie/wyniki/?q=TERRA-GROM&p=1&category=ALL&query=TERRA-GROM&a