8 odpowiedzi

Sprawdź

Problem z światłami w motocyklu

Domin1337 3 pkt dodane:

Witam mam problem z światłami w moim motocyklu, a dokładniej to chodzi o to że podczas wyłączenia świateł mijania światła tylnie również się wyłączają. Chciałbym żeby się wyłączały tylko światła mijania. Dodam jeszcze że w moim motocyklu nie dało się tych świateł wyłączyć więc guzik off/on samemu zrobiłem i myślę że może mieć to jakiś związek. Może ktoś wie jaka jest przyczyna i jak to naprawić?

  • Jak już napisał @Jacek Niżyński , w motocyklu tak ma być, albo włączamy światła pozycyjne lub mijania, albo wyłączamy (jednocześnie przednią i tylną lampę). Mamy możliwość tylko zmiany światła przedniej lampy, mijania / drogowe. Oczywiście jest możliwość zamontowania wyłącznika tylko przedniej lampy, ale po co? Sprecyzuj jaki efekt chcesz uzyskać i w jakim celu.

  • Jeśli motocykl  fabrycznie nie jest wyposażony w włącznik świateł to można to rozwiązać poprzez dorobienie włącznika. Jeśli przerwiesz obwód doprowadzający prąd tylko do przedniej lampy, to włącznik będzie uruchamiał tylko lampę przednią. 

    Zastanawiam się jednak w jakim celu chcesz zostawić włączone tylko światło tylne? Przepisy nakazują jazdę z włączonymi światłami mijania lub do Jazdy dziennej przez cały rok również od świtu do zmierzchu. Jak dobrze pamiętam to przepis ten dla jednośladów obowiązuje od lat 90-tych XX wieku. 

    W moim motocyklu jest automat który uruchamia światła gdy silnik pracuje. Również jest brak włącznika świateł a występuje jedynie przełącznik świateł mijania i drogowych.