6 odpowiedzi

Sprawdź

Problem z światłami led

Domin1337 3 pkt dodane:

Witam mam problem z światłami led, a dokładniej to podczas wciśnięcia przycisku "on" od zapalenia świateł wszystko jest w porządku. Przy wciśnięciu przycisku "off" od wyłączenia świateł najprawdopodobniej dochodzi do zwarcia w akumulatorze. Wygląda to tak że akumulator się dymi, a kable "+ i -" ( te które są podpięte do akumulatora) przegrzewają się i widać iskry. Zamieszczam schemat podłączenia wszystkich kabli.

  • W Twoim przypadku wciskając przycisk robiłeś zwarcie na akumulatorze. Dobrze że nic się nie stało. Jeśli zwarcie było długotrwałe, to możliwe że uszkodziła się izolacja z przewodów. Sprawdź ją wizualnie i jeśli są jakieś odstępstwa od normy to wymień te przewody. Powinieneś podłączyć to tak jak narysował Misiek ale ja dodałbym jeszcze bezpiecznik przed włącznikiem LINK

  • Niestety podłączenie nie jest prawidłowe.

    Przy wyłączeniu światła wyłącznik musi odłączyć zasilanie z akumulatora. Dlatego należy zlikwidować połączenie "-" między wyłącznikiem światła o złączką. Połączenie powinno być wykonane tak jak narysował poniżej Misiek.

  • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

    Prawidłowe połączenie na rysunku. Wyłącznik musi przerywać zasilanie z akumulatora. W Twoim połączeniu wyłącznik zwierał bieguny akumulatora po włączeniu, diody świeciły gdy wyłącznik był wyłączony, czyli rozwarty.

  • TEN WŁĄCZNIK JEST ZAINSTALOWANY W NIE DOBRYM MIEJSCU ! MASAKRA ! Powinien być zaraz za akumulatorem, a przed złączka prowadzącą do LED. Nie ma tam bezpiecznika żadnego ?! TO JEST NIEBEZPIECZNE I TO BARDZO !  Kto to wymyślił ?! Zagrażające zdrowiu i życiu ! ! ! Ten włącznik wydaje mi się nie bardzo dobrze podłączony. On ma pewnie więcej możliwości lub połączeń w samym wyłączniku czyli torów ze sobą zwartych lub rozwartych (NO lub NC)