12 odpowiedzi

Sprawdź

Problem z ekspresem do kawy

Timmmy 5 pkt dodane:

Podłączyłem ekspres do kawy i nagle „wywaliło” prąd – dzieje się tak za każdym razem gdy go włączam, co może być przyczyna?

 • Dziubek 229 pkt

  Może się okazać ze gniazdo robi zwaracie, podobie pod to gniazdo cos innego i zobacz czy wywala światło, jeśli nie wywala oznacza ze wszystko jest dobrze, jeśli wywala tylko przy ekspercie to cos z ekspresem nie jest Ok.

 • LucasT 515 pkt

  Ewentualnie pomysł czy regularnie coś innego jest włączane gdy uruchamiają ekspres.

 • Mikel98 552 pkt

  Podłącz coś innego pod to gniazdo, jeżeli nie wywala oddaj ekspres do serwisu/gwarancje.

 • LucasT 515 pkt

  Podejmij wto gniazdo coś innego i zobacz czy wywala. Jesli nie, wal z karta gwarancyjna do sklepu:)

 • dpiwka 1 pkt

  Najlepiej udaj się do najbliższego serwisu, sama diagnostyka nie jest droga 

 • Uniwersalny 1 pkt

  Prawdopodobnie uszkodzeniu uległa "grzałka" w ekspresie 

 • EL-ROJ 125 pkt

  Cześć! Po pierwsze diagnostykę rozpoczałbym od sprawdzenia co "wywala" - czy jest to wyłącznik różnicowoprądowy czy wyłącznik nadprądowy z członem zwarciowym. Drugie pytanie: czy inne urządzenia wpinane w to gnizazdo działają poprawnie? Oraz czy ekspres wpinany w inne gniazdo działa poprawnie? Następnie sprawdziłbym gniazdo - jak jest wpięte? No i zajrzałbym do rozdzielnicy - co tam jest zrobione? Pamiętam w usterce był kiedyś taki problem i ... NIKT NAWET DO ROZDZIELNICY NIE ZAJRZAŁ, a w instalacji był założony najzwyklejszy przekaźnik priorytetowy jak np. PPM-05/16 ZAMELA :) Na załączonym filmiku z kolei masz jak poprawnie powinno być zamontowane gniazdko elektryczne przelotowe z wykorzystaniem łączek WAGO :) 

 • boss 17 pkt

  Jezeli do gniazdka, do którego podłączyłeś expres podłączyłeś inne urządzenie (żelazko, lampkę, .... co kolwiek tak naprawdę) I znowu to samo - wywaliło różnicówkę, to masz zle podłączone gniazdko lub zle podłaczony przewód zasilający gniazdko (najczęściej zamienione PE i N, ale i inne mniej bezpieczne kombinacje się zdarzają).

   

 • LukaszS 1 pkt

  Dzień dobry 

  Na wstępie proszę napisać co to za ekspres ( producenta, model)

  Następnie opis sytuacji, czy jest to nowy ekspres czy używany. Proszę sprawdzić czy wtyczka nie jest mokra i podać jakie zabezpeczenie zadziałało (najlepiej zdjęcie). 

  Z prądem nie ma żartów jak nie ma Pan odpowiedniej wiedzy to zalecam wezwać specjalistę.  

 • ajotnet 327 pkt

  Zanies do AGD naprawy będzie jak nowy, albo utylizacja i po nowy. Może być nawet przewód zasilający lub włącznik i juz spacer do zabezpieczenia... To po prostu życie...