5 odpowiedzi

Sprawdź

Powitajcie.

Problem. Grzejnik. termostat na grzejniku nie zamyka obiegu (nawet na pozycji 0).

Wymieniona glowica. ta sama dlugość, te samo pokretło (dobrane do tego co bylo). Na starej glowiczce przy zamykaniu obiegu (pozycja 0) slychac bylo terkotanie z grzejnika, plus mimo zakreconego grzania dalej byl grzejnik cieply. Na nowej jest ten sam problem nie licząc terkotania. Zawory na dole wejscie i wyjscie odkrecone na maksa. jakis pomysł o co chodzi? Grzejniki w danym mieszkaniu wszedzie takie same, glowiczki tez. wszedzie wszytsko dziala a na tym jednym nie.(oczywiscie sprawdzane grzanie po dluzszym okresie czasu)

Pozdrawiam :)

 • Przypuszczam że już po zaworze. Po zamknięciu nie powstrzymuje przepływu wody. Powodem może być wypłukanie, części zamykającej przepływ. Występuje to przy rozregulowanej instalacji, czyli przy dużych przepływach wody przez grzejnik. Raczej trzeba będzie wymienić zawór.

 • kryzowanie zaworów termostatycznych - Bing

  poczytaj tutaj i sprawdź model

 • Zawory termostatyczne posiadają kryzy regulacyjne pod pokrętłem głowicy. Może ktoś się bawił tym przed założeniem. Hydraulicy kryzują grzejniki aby do najdalszych odległości poustawiać sobie temperatury jednakie we wszystkich pomieszczeniach. Wymaga to trochę czasu i cierpliwości.

 • Jeżeli masz własną instalację CO z otwartym naczyniem wzbiorczym możesz w łatwy sposób dodać do wody kotłowej inhibitorów korozji. Rozpuszczą kamień i może uratują Twój zawór, przy okazji poprawią jakość wody.

 • GN 18 pkt

  Oczywiście głowicę montujemy w pozycji otwartej na max.
  Trochę druciarskim sposobem na niedomykanie zaworu jest podłożenie jedno lub 2 groszówki pod głowicę ;P

  Obstawiam, iż nie zamyka się sam zawór - czyli ta część na rurce z której wystaje bolec.
  Jeżeli zdecydujesz się na wymianę - są 2 typy - z metalową i plastikową tulejką.
  Te z plastikową nie wpadają w wibrację - mniej szumią.