10 odpowiedzi

Sprawdź

Pomoc

KU-60474361ad6e0 0 pkt dodane:

Witam, Mam na działce  studnie wykopana a w domu zbiornik na wodę. Na okręgu studni jest zamontowane gniazdko z hermetyczne zamykanie do Gniazdka jest podłączona Pompa od wody. Nie było żadnych problemów od niedawna Gniazdko hermetycznie zamykane Zbiera się w nim woda. Tym samym wybijając Prad podczas napełnienia zbiornika wody. Co mam zrobić aby nie zamakało  Gniazdko

 • Katol 1 pkt

  Można też, wyciągnąć gniazdo powyżej okręgów na wysięgniku.

  Można zamontoać skrzynkę z minimum IP 65, przewody wprowadzić do środka poprzez dławice kablowe i będzie suoerr.

 • ELEKTRO-SYSTEM 0 pkt

  Najlepszym i najszybszym rozwiązaniem jest zastosowanie żelu izolacyjnego bez względu na jakość puszki lub gniazda oraz warunków w jakiej one pracują wypełniamy wszystko żelem i zapominamy o problemie. Żel nie przewodzi i izoluje wszystkmie elementy przewodzące, zapewnia szczelność maksymalną o ile dobrze wypełnimy wszystko ;)

  Żel izolacyjny - jest cała gama produktów od 2 składnikowych po gotowe wyroby w tubkach ceny od 20 zł choś średnia pułka ok 60 zł

 • Inela 0 pkt

  Witam. 

  Jakiś czas temu miałem podobny problem przy oczku wodnym, podłączyłem wszystko w puszce https://www.tim.pl/puszka-hermetyczna-natynkowa-122x122x44-6mm-ip67-4xpg27-szara-6455-27p jak do tej pory sprawdza się bardzo dobrze. Aktualnie jest pod śniegiem. W sklepie w którym kupiłem tą puszkę, pracownicy sklepu testowali ją w akwarium. Osobiście wyciągałem ją z akwarium i rozkręcałem po 4 dniach zanurzenia w środku była suchutka. 

   

 • ajotnet 142 pkt

  Woda się skrapla też od różnicy temperatur, wewnatrz tej obudowy też po jakims czasie będzie woda... Na spłóczce (dolno lub górno płuku) woda w nieprzyjaznych temperaturach masz wodę wewnątrz i na zewnatrz czy przecieka porcelanowa wtedy spłuczka ? Rury prowadzące wodę pocą się na zewnątrz czy są dziurawe ?

 • EleMan 7 pkt

  Przenieś gniazdo w inne miejsce np na zewnątrz.w studni nie ma wentylacji. lepiej niech moknie ale ma przewiew niż ma się "kisić" w studni. Możesz też zastsować puszkę hermetyczną z dławikami i podłączyć to szczelnie.

 • Przemo81 0 pkt

  Gniazdko odłącz u źródlła zasilania póki żyjesz.Kup obudowę link przykładowy w poniżej , za kilkadziesiąt złoty dławik PG13,5  2 szt wsadź to gniazdko do obudowy kable przez dławiki i obudowa w pionie ma być i masz zamykaną w miarę szczelną i bezpieczną przystań elektryka :) . 

  https://www.tim.pl/obudowa-swd-280x210x130mm-ip65-z-plyta-montazowa-icw-212813-s

 • ajotnet 142 pkt

  Woda jest wszędzie ale w studni to już musowo. Mufa termokurczliwa na gorąco potrzebna i wywal te gniazdko. Jeżeli nie to złączki są takie hermetyczne gotowe skręcane, na nie jeszcze możesz jak sie boisz mufe na gorąco też dołożyć tylko z rozłaczeniem bedzie wtedy problem.

  Złączka kablowa hermetyczna 3x2,5mm2 16A 250V IP68 SPN 325 39.325 – ELEKTRO-PLAST OPATÓWEK | TIM SA

  na przewody 1,5 lub 2,5