Przeczytano 29 razy

Podlaczenie rownolegle czujek ruchu

Witam. Oswietlenie instalacji fotowoltanicznej na gruncie, chce aby naruszenie ktorejkolwiek czujki wzbudzalo oswietlenie, dwa mocne leflektory 20000lumenow.

Osobny czujnik zmierzchu. Mozecie polecic jakies dobre czujki z rozsadnym wspolczynnikiem jakos cena, oraz dobry czujnik zmierzchu, obszar detekcji to kwadrat 16mx8m?

Schematy pewnie tozsame z tym watkiem:

https://laczynasnapiecie.pl/pytanie/jak-podlaczyc-dwa-czujniki-ruchu-pod-jedna-lampe#answer-161

takie lampy:

https://allegro.pl/oferta/halogen-lampa-naswietlacz-led-200w-20000lm-premium-9240133575

Pozdrawiam

1

Odpowiedzi

Odpowiedzi (1)

  • Ja Ci mogę polecić czujnik ale nie jest do końca rozsądny cenowo. 5 lat gwarancji, regulowane miejsca detekcji, możliwość montażu nawet na wysokości 5 metrów. Cena powala. Czujnik oraz instrukcja.

    Jeśli nie chcesz tyle inwestować to polecę Ci tylko przy poszukiwaniach czytać instrukcję i zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie czujnika diodą ledową. Przypuszczam że w praktycznie każdym przypadku zalecane będzie zastosowanie dodatkowego przekaźnika załączającego lampy aby wydłużyć żywotność czujników. Przy uruchamianiu ledów o dużej mocy albo dużej ilości ledów występują prądy udarowe które potrafią skleić nie jeden przekaźnik lub nawet styki z włącznika. W instrukcji każdego czujnika powinna być narysowana bryła, która pokazuje w jakich miejscach czujnik zadziała. Bryła ta ma często nieregularny kształt i jest narysowana dla wysokości z przedziału 2-2.5 metra (powinno to być podane w instrukcji). Zwróć uwagę też, że odległość detekcji zmienia się wraz z wysokością montażu. Im wyżej zamontujesz, tym mniejsza odległość na którą będzie działał czujnik.