1 odpowiedzi

Sprawdź

Podlaczenie rownolegle czujek ruchu

Lukasz_Ko 0 pkt dodane:

Witam. Oswietlenie instalacji fotowoltanicznej na gruncie, chce aby naruszenie ktorejkolwiek czujki wzbudzalo oswietlenie, dwa mocne leflektory 20000lumenow.

Osobny czujnik zmierzchu. Mozecie polecic jakies dobre czujki z rozsadnym wspolczynnikiem jakos cena, oraz dobry czujnik zmierzchu, obszar detekcji to kwadrat 16mx8m?

Schematy pewnie tozsame z tym watkiem:

https://laczynasnapiecie.pl/pytanie/jak-podlaczyc-dwa-czujniki-ruchu-pod-jedna-lampe#answer-161

takie lampy:

https://allegro.pl/oferta/halogen-lampa-naswietlacz-led-200w-20000lm-premium-9240133575

Pozdrawiam

  • Ja Ci mogę polecić czujnik ale nie jest do końca rozsądny cenowo. 5 lat gwarancji, regulowane miejsca detekcji, możliwość montażu nawet na wysokości 5 metrów. Cena powala. Czujnik oraz instrukcja.

    Jeśli nie chcesz tyle inwestować to polecę Ci tylko przy poszukiwaniach czytać instrukcję i zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie czujnika diodą ledową. Przypuszczam że w praktycznie każdym przypadku zalecane będzie zastosowanie dodatkowego przekaźnika załączającego lampy aby wydłużyć żywotność czujników. Przy uruchamianiu ledów o dużej mocy albo dużej ilości ledów występują prądy udarowe które potrafią skleić nie jeden przekaźnik lub nawet styki z włącznika. W instrukcji każdego czujnika powinna być narysowana bryła, która pokazuje w jakich miejscach czujnik zadziała. Bryła ta ma często nieregularny kształt i jest narysowana dla wysokości z przedziału 2-2.5 metra (powinno to być podane w instrukcji). Zwróć uwagę też, że odległość detekcji zmienia się wraz z wysokością montażu. Im wyżej zamontujesz, tym mniejsza odległość na którą będzie działał czujnik.