10 odpowiedzi

Sprawdź

Pobór prądu, jak zrobić obejście?

Hadron44 0 pkt dodane:

 Dzień dobry. Opel zafira 1.8 b. 2007, 140 km. Proszę o sugestię. Pobór prądu na postoju związany z wyświetlaczem. Po odpięciu bezpiecznika(nr 36) odpowiadającego za wyświetlacz wciąż mam pobór prądu, cykliczny, co 15 minut, około 0,68 a. Pobór ustaje tylko po odpięciu wyświetlacza. Wydawało by się sprawa prosta,wymiana wyświetlacza. Nie do końca, kupiłem drugi wyświetlacz, wymieniłem, pobór prądu taki sam. Problemem tym, z przerwami zajmuję się blisko rok. Już nie mam pomysłów. Próbowałem już wielu kombinacji i ewidentnie prąd ustaje tylko po odłączeniu wyświetlacza. Podejrzewam że problem może być w wiązce. Ale nie zamierzam dokopywać się do tego, Nie mam na to wiedzy. Mam do Was pytanie bo może już ktoś to robił : Jak zrobić obejście żeby po wyłączeniu samochodu, było odcięcie z wyświetlaczem? I czy wogóle jest to możliwe? Chodzi mi o to żeby nie trzeba było go za każdym razem odpinać. 

  • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

    Odpinales inne bezpieczniki? Bo skoro po odpięciu bezpiecznika wyświetlacza pobór dalej jest, to może mylne jest łączenie tego z wyświetlaczem.

    A wyświetlacz jest tylko powiązany.

  • A może jakiś przekaźnik ma sklejone styki? Można spróbować wyciągać po kolei przekaźniki i sprawdzać czy pobór prądu nadal jest.

  • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

    Może warto podjechać na diagnostykę i sprawdzić czy niema jakichś błędów, które skutkują takim stanem? Może to komputer z jakichś powodów zasila wyświetlacz na postoju?