2 odpowiedzi

Sprawdź

Papa czy gont ?

Jonhy222 0 pkt dodane:

Będę budował altanę z drewna, co położyć na dach. Zastanawiam się między papą a gontem tylko czym oprócz ceny różnią się od siebie, tzn jakimi właściwościami? Co jest trwalsze i pewniejsze ? Dlaczego ceny są zróżnicowane ?

  • Wadą gondu jest mała izolacyjność termiczna oraz łamliwość z wyglądu przypomina dachówkę. 
    pala – składa sie z kilku różnych warstw, dzięki czemu charakteryzuje sie dużą trwałością i odpornością na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Bierz papę i się nie zastanawiaj napewno o wiele dłużej wytrzyma niż gond

  • Papa 10-15 lat i po papie. Jak mam gont zielony ale nie marketowy tylko idź do porządnej firmy budowlanej czy dachowej. Kupowałem gont z gwarancją 30 letnia i powiem że leży już ponad 10 lat i jak nowy. Tak twardy i gruby że paczka ważyła (była okrutnie ciężka aby to wnosić na altankę, tak jak papa jedna z papieru i ma 15-25m, a ta gruba papa nawierzchniowa 7,5-10m a wśrednicy taka sama.

    Estetycznie lezy gont i ładnie wygląda, papa to jak papa, ani wygladu ani ładny, poprostu lezy. Gont oczywiście ma znaczenie jaki dach spadzisty jaki kont, papa termozgrzewalna to i nawet 5% będzie OK. No i jeszcze jak Ciebie stać to membrana dachowa jeszcze. Fajna ale to na płaskie i duże połacie hale, magazyny, kamienice, bloki.