13 odpowiedzi

Sprawdź

Przeciekający balkon

Piotr Bibik dodane:

Czym uszczelnić balkon? Dom z lat 90 więc balkony już swoje przeżyły. Obecnie w kilku miejscach po deszczach przesiąka woda. Będę skuwał wierzchnią warstwę wymieniał izolację i opierzenia. Następnie na papę chciałem ułożyć legary na których będzie zamocowana deska kompozytowa - czy to dobre rozwiązanie? Dodatkowo do uszczelnienia papą mam daszek nad drzwiami wejściowymi 3x1,2 m (na nim papa będzie warstwą ostateczną).

Zastanawiam się nad tą papą. Czy mieliście już z taką doświadczenie?

https://izohan.eu/produkt/nexler-premium-one-pye-pv250-s53/ 
 

p.s.

@ajotnet pisałeś o papach, spotkałeś się może z tym modelem papy?

 • Bierz ponad 6mm wierzchnia

 • Byłem na RODOS...

  Remmers Polska | Remmers

  Oni mają full wypas na te klimaty i się sprawdza.

  Co do papy to jasne że tak ale naprawdę musiał byś jeszcze dobrze i to wyrównane podłoże pod nią i dobrze zagruntowaną.

  Pewnie że każda papa wierzchniego krycia gruba i ciężka w rolkach max 5mb.

  Mój kolega ostatnio kupował papę nie termozgrzewalną, ale z warstwą zrywalną folii i przyklejasz jak taśmę, tak się trzyma pierniczona że jak masz zagruntowane (na czarno powierzchnię) to jak przyłożysz to ni chu hu nie oderwiesz... Mówi ze chciał cos tam oderwać i poprawić 2-3cm to nie ma szans. Mogę sprawdzić co to za wynalazek nowy bez palnika jak taśma chyba 200 pln rolka.

  Legary położysz na papę ale jak chcesz to kotwic do podłoża (tylko położyć i po klinować, drewno pracuje jak nie od temperatur i wilgotności jak też od wiatru itp) ?

  Jak położysz papę czy izolację to jej już nie powiercisz, ale na dystansach do poziomowania i owszem. Dobre drewno lub jakieś egzotyczne nie jest tanie.

  Wraca znów temat konserwacji drewna (malowania, impregnowania) pod deskami od strony papy. Nic nie jest wieczne ale te prace są upierdliwe i pracochłonne.