10 odpowiedzi

Sprawdź

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

przemolini 0 pkt dodane:

Miejsce akcji: klatka w bloku mieszkaniowym
Obiekt: Rower :)
Zagadnienie: Bez zgody administracji, nie można zainstalować łańcucha ani prętu do zabeczenia roweru łańcuchem.
Pytanie: Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą, kiedy wiemy, że alarm rowerowy czy GPS to na dłuższą metę fikcja.

 • GN 50 pkt

  Wyjściem niegłupim jest także:
  https://www.krajowyrejestrrowerowy.pl/site/about

  im rower droższy - tym bardziej polecam

 • KU-609513b7014fd 0 pkt

  Masz dwa wyjscia. Albo trzymasz gdzie nikt nie widzi i rower nie jest celem ataku, albo kupujesz taki u-lock, ktory jest ryglowany z dwoch stron, zamykany centralnie wiec nie wybija zamka pneumatycznie i beda musieli pilowac z dwoch stron jakby co szlifierka co robi duzo halasu.

 • KU-6047439518f49 0 pkt

  Alarm, gps dobrze ukryty lub przypięcie do barierki albo tez wynieść na własny balkon, w blokach to częste rozwiązanie ewentualnie piwnica 

 • Mikel98 1 pkt

  Nie ma możliwości przypięcia do poręczy? Ja u siebie daję na balkon tam jest najbezpieczniejszy ;)

 • LukkiSto 0 pkt

  Ja bawiłem się w testowanie GPS chowanego w sztyce roweru i powiem szczerze, że bardzo dobre dodatkowe zabezpieczenie połączone z zabezpeiczenie U-Lock (z alarmem) zapiętym na rame i koło.

  Lub możesz wykonać DIY i zrobić jak na filmiku

 • Tui 0 pkt

  Przyonij łańcuchem hartowanym do barierek, jeżeli się przyczepią to napisz podanie o wydzielenie odpowiedniego pomieszczenia w piwnicy  tkz. wuzkarni. Najlepieij się przejść i pogadać z administratorem zanim napisze się podanie, można wiele problemów załątwić prawie od ręki. Możesz aproponować wypuszczenie kotwy ze ściany do łańcucha jest wiele pomyrasłów które mogą się nie podobać administtorowi więc najlepiej go pomęczyć tak aby sam zaproponował najlepsze wyjście z problemu.

 • Br3xPL 120 pkt

  Czytałem wypowiedź zlodzieja: "Nigdy nie używaj łańcucha. Są zbyt łatwe do przecięcia. Użyj małego U-locka na przednich i tylnych kołach. Jeśli twoim zabezpieczeniem można poruszyć, to oznacza, że przecinak swobodnie się do niego dostanie. Jeśli natomiast będzie ono pod właściwym kątem – będzie to niemożliwe. Sztywne U-locki są trudne do przecięcia, ponieważ potrzeba do tego odpowiedniego kąta i siły." 

  Więc kup sobie ONGUARD  dobra firma. Innego wyjścia nie widzę GPS spoko sprawa ale skoro nie jesteś przekonany. 

  Źródło: WeLoveCycling

 • Piotr Bibik

  Sposobem, który może utrudnić kradzęż roweru jest zastosowanie "kotwicy" która nie jest na stałe przytwierdzona do podłoza lub ściany przez co nie wymaga zgód. 

  Mozna to uzyskać kupując np. 80 litrową beczkę z tworzywa sztucznego, i kupując długi i gruby łańcuch. Łańcucj składa się na pół i wkłada do beczki tak aby dotykał dna. W markecie budowlanym mozna kupić zaprawę cementową którą rozrabia sie z wodą. Natepnie beczkę zalewa się zaprawą cementową i czeka do zastygnięcia :)

  W ten sposób uzyskasz taki ciężarek około 80 kg z wystającym solidnym łańcuchem do którego możesz przypiąć rower :)

  W razie czego beczkę możesz przestawić lecz to juz trochę wysiłku wymaga.

  W zależności od potrzeb, beczkę mozna zastąpić np dłuzszym kawałkiem rury kanalizacyjnej o odpowiedniej średnicy (taka rurę łatwiej ułożyć wzdłuż ściany zajmuje mniej miejsca). Ważne aba waga i gabaryty takiej "kotwicy" były na tyle duże aby skutecznie odstaraszyć potencjalnych amatorów cudzej własności.

 • Biloq 3 pkt

  Polecam obejrzeć:
   

 • Paweł B. 0 pkt

  Jdynym wyjściem, to poprosić o zgodę na montaż masywnej śruby z oczkiem, do której będzie można przypiąć rower. To tylko jeden otwór pod kołek rozporowy, więc napewno właściciel wyrazi zgodę.

  W przeciwnym razie niema skutecznego zabezpieczenia. Można ewentualnie utrudnić kradzież przez przewleczenie "zapięcia" przez koło i ramę, a najlepiej dwóch kół. Wtedy złodziej nie odjedzie rowerem, będzie musiał go nieść.