5 odpowiedzi

Sprawdź

Oświetlenie podjazdu do garażu

malek 0 pkt dodane:

Podjazd do garażu wykonany będzie z małego kamienia granitu o rozmiarach 40x40cm. Wielkość jego wynosi 8 na 5m, czyli mniej więcej jakieś 40m². Jakie proponujecie koledzy oprawy najazdowe i jaki zastosować kabel? Punktów świetlnych będzie 8. Podjazd nie jest zadaszony.

 • GN 0 pkt

  By wyeliminować wady o których pisał @ajotnet - zastanowiłbym się nad:
  https://www.polbruk.pl/pl/produkty/architektura/obrzeze-flesz/

 • Taki podjazd możesz zrobić Oprawa najazdowa BERG DL-10L

  Ogólnie rzecz biorąc wybierałbym firmy popularne i o odpowiednim stopniu szczelności.

  Jedna oprawa jest przeznaczona do jednej żarówki 10W na gwincie GU10.

  Wytrzymałość oprawy do nacisku 2 ton wykonana jest ze stali nierdzewnej i z hartowanego szkła.

  Napięcie oczywiście 230V, waga niecały 1kg. Odporna na temperatury od -20÷35°C

  Co do wyboru kabla musi być w otulinie czarnej, czyli przeznaczony do stosowania na zewnątrz. Moc 8 opraw to max 80W (8x10W). Więc na spokojnie możesz dać Kabel czarny 3x0,75mm². 

  I tu moja sugestia, mógłbyś podłączyć oprawy oddzielnie, by później móc każdą sterować oddzielnie tzn, Tworzyć ciekawe efekty świetlne, Otwierasz bramę wjazdową. Dwie pierwsze oprawy licząc od bramy zaczynają świecić, później za 0,5s kolejne 2 i znowu i znowu. było by to na pewno ciekawe i nowoczesne. 

 • Najazdowe lampy i oświetlenie wjazdu fajna sprawa, ja zamontowałem lampy najazdowe solarne wszystko fajnie jak jest ciepło i się nagrzeją od słońca to i fajnie świeca, gorzej jest z jesienią i zimna bo nie maja jak się nagrzać. Kolega założył elektryczne wszystko było pięknie przez jakiś czas, zaczął padac deszcz, później zima śnieg, przymrozki i uszczelki poszły, ani to zakleić ani nic. Teraz są lampy ale bez światła i są bezużyteczne 

 • Tak naprawdę w moim zdaniu to żadne, oprawy najazdowe nanaprawiałem się tego w różnym rozmiarze, kształcie, typie, wielkości. One wszystkie po jakimś czasie maja problem ze szczelnością i nabieraja wody. Uszczelki nie kupisz, jest problem z różnicą temperatur i roszeniem wewnątrz oprawy jak podniesiesz temperaturę to woda odparowuje na szkło, więc i korozja itp. Fajne jak nowe po czasie masz problem z gruntem a jak do wymiany to juz inna będzie mniejsza wieksza czy głębsza. Pozatym tak naprawdę to co chcesz oświetlać elewacje budynku czy podwozie auta i pod spódnicę zagladać przy wsiadaniu ? Jsnieg jak napada to i nie wiadomo po co pod nim... WSZYSTKO FAJNE JAK DZIAŁA BO POTEM BEDZIESZ NIEWOLNIKIEM WŁASNEGO DOMU I KOŃŃŃŃŃSERWATOREM NA ETACIE DOZGONNYM.