Oddziaływania elektrodynamiczne w zestykach wyłączników nadprądowych w chwili przepływu prądu zwarciowego
Jak myślicie, czy generowanie się sił elektrodynamicznych w zestykach wyłączników nadprądowych w chwili przepływu prądu zwarciowego to zjawisko zawsze szkodliwe czy niekoniecznie ?
Odpowiedzi (5)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
@Pysiak:Dobrze kombinujesz, ale poczekajmy na więcej odpowiedzi :) wtedy się wypowiem
-
-
Wracam do pytania, czy ktoś chciałby podzielić się swoimi doświadczeniami ?
-
Nie pamiętam gdzie i nie pamiętam jak, ale słyszałem, że w energetyce i przemyśle w aparaturze a zwłaszcza wyłącznikach nadprądowych specjalnych wykorzystuje się zjawiska elektrodynamiczne do wyzwalania innych opcji jak wskaźniki stanu czy wręcz załączanie innych aparatów. Pierwotnie uważałem za bardzo niekorzystne powstawanie takich zjawisk podczas zadziałania wyłącznika, ale potem jak tak się zastanowiłem, że jeżeli się je zbada, to można by te siły jakoś wykorzystać. Każde zjawisko gdzie powstaje jakaś energia jest do wykorzystania. Oczywiście nie należy zapominać że nie każda energia jest ok. w jakiejś aplikacji, ale można coś z tym zrobić. Ciekaw jestem co będzie miał Pan ekspert @Michał Szulborski nam do powiedzenia.
-
@Latimeria:Dobry tok rozumowania, oczywiście udzielę dokładnej odpowiedzi taki jest cel tej dyskusji, niemniej chciałbym jeszcze uzyskać kilka opinii z Państwa doświadczeń związanych z tą tematyką.
-
Czytaj także:
Zamienniki wyłączników nadprądowych
Potrzebuję zamienników Wyłącznik nadprądowy 1P+N B 32A 6kA AC xPol
Wyłącznik nadprądowy w garażu
Witam serdecznie. Kupiłem niedawno garaż w którym chciał
Bezpieczna wymiana żarówek w domu
Jak bezpiecznie wymieniać żarówki w domu? Czy przy któryś typach ni
Długotrwała obciążalność prądowa przewodów – jaki prąd w
Jednym z czynników decydujących o bezpieczeństwie instalacji jest o
Aparatura modułowa Siemens - dlaczego warto ją wybrać?
Czego nie wiesz o aparaturze modułowej? Co ją wyróżnia? Czy modułów
Jak podłączyć różnicówkę?
W artykule przyglądamy się roli wyłączników różnicowoprądowych, pop
Skoro mamy takie pytanie to sądzę, że nie zawsze jest to szkodliwe, jak wiele rzeczy w naturze gdy jest szkodliwe w jednym aspekcie to pomaga w innym. Tak sobie myśląc może są sposoby na wykorzystanie tych sił. Pamiętam, że w układach pneumatycznych w zaworach z cewkami stosuje się specjalne kanaliki, przez które przepływa powietrze ułatwiając załączanie cewki lub jej rozłączanie. Może jest jakiś sposób, który wykorzystuje siłę do rozłączania obwodu w naszym przypadku. Jakieś obejście zewnętrzne i przyciąganie styku? Takie myśli mnie nachodzą.