10 odpowiedzi

Sprawdź

Na jakiej zasadzie działały popularne ok. 15 lat temu diody do telefonu?

kxlewka 0 pkt dodane:

Hej,

rozkminiamy ze znajomymi, jak działały diody do telefonu - naklejki i breloczki, które przyczepiało się do komórki i które zaczynały świecić, gdy ktoś dzwonił (załączam zdjęcie poglądowe ;)). Chodziło o wibracje czy coś innego? Przy okazji zastanawiamy się też, czy prawdą było to, że przez te diody szybciej rozładowywała się bateria w telefonie.

Ktoś pomoże? Trochę nas nostalgia złapała :)))

 • Kurcze, nigdy nie spotkałem się z takimi diodami. W sensie, że nie podważam ich istnienia tylko nie wiedziałem że była kiedyś taka moda :) Może za młody jestem ale pierwszy telefon komórkowy w domu to było coś na wzór Motorolla M3588 (nie koniecznie ten model ale coś w tym stylu). 
  Co do rozładowywania baterii to raczej nie miało to wpływu, skoro te diody były przyklejane lub zawieszane na breloku to z baterią połączone nie były. 

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Hej, jak na moje oko działało to na zasadzie fal radiowych/ indukcji. W takiej kolorowej naklejce była nawinięta jakaś cewka + właśnie jakaś dioda na której indukowało się napięcie przy przychodzących/ wychodzących połączeniach. Co w efekcie dawało nam pokaz świecących diod. 

  "Przy okazji zastanawiamy się też, czy prawdą było to, że przez te diody szybciej rozładowywała się bateria w telefonie."

  Wydaję mi się że z baterią nie ma to nic wspólnego. 

   

  Edit:

  Zrobiłem delikatny re-search :

  Dioda Led

  Dioda Shottkiego

  Kawałek przewodu służący jako antena

  ( Zrobiłem schemat podłączenia, lecz nie daje 100% gwarancji działania)