Jakiś czas temu zabrałem się z moim starszym za budowę modelu części huty szkła, a konkretniej końcówki linii produkcyjnej, czyli taśmociągów + paletyzatora + tramwaju przewożącego gotowe palety dalej. Oczywiście wszystko ma być w pełni funkcjonalne i jak najbardziej zbliżone do rzeczywistego sposobu działania (Dla zachęty i w ramach ciekawostki umieszczam zdjęcia części naszych dotychczasowych konstrukcji, które już jakoś wyglądają - reszta niekoniecznie wygląda jakkolwiek sensownie bez znajomości zamysłu). Cała konstrukcja ma działać automatycznie - będzie zaprogramowane. I tutaj jest sedno mojego pytania.
Na czym uważacie, że najlepiej i najłatwiej byłoby to zaprogramować? - pytam też pod kątem podłączania sporej ilości silników i czujników. Zależałoby mi na cenie i stosunkowo niewielkim rozmiarze.
Czy ktoś może z forum tutaj też ma jakieś doświadczenie w budowie tego typu modeli z lego, czy innych klocków?
Odpowiedzi (6)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
@Zhandos62:No właśnie myślałem o Arduino, ale zastanawiałem się nad łatwością podłączenia wszystkich silników i czujników. Muszę obczaić tego Finder Opta.
Oczywiście, jak po maturach będą jakieś postępy, to będę dawał znać.-
@Sandro1812: Ze spokojem sobie z tym powinieneś poradzić. W razie czego pytaj - pomożemy
-
-
-
Pytanie, jakie chcesz silniki użyć ? Czy serwa czy silniki krokowe ? Czy markowe z LEGO czy własnego zasobu? Moja odpowiedź jest zależna od tych czynników.
-
@Kafar19:Aktualnie mam wbudowane 2 silniki markowe LEGO, ale podejrzewam, że część też użyję nie-LEGO. Co do tego jakie, to pewnie wyjdzie przy dalszej budowie.
-
@Sandro1812: Jeżeli chciałbyś oprzeć swoją całą konstrukcję o elementy LEGO to polecał bym skorzystanie z SBRICKA którym możesz sterować z poziomu tabletu czy telefonu. Standard posiada swoją darmową aplikację gdzie możesz zaprogramować w przystępny sposób działania swojej linii produkcyjnej. Aplikacja do programowania przypomina trochę scrach. A jeżeli chciałbyś jednak skorzystać z komponentów nie-LEGO to warto rozważyć sterowanie dobrze nam znanym Arduino lub jego pochodnymi ;)
-
-
Czytaj także:
Logo Siemens
Posiadam sterownik SIMENS LOGO v5.0 do którego potrzebuję dobrać mo
Pytanie odnośnie podłączenia linii produkcyjnej do farmy
Witajcie, z góry przepraszam za totalną amatorkę ale wiedzę na tema
Linie energetyczne napowietrzne
Linia elektroenergetyczna napowietrzna – urządzenie napo
Jak działa termostat pokojowy i jakie rodzaje znajdziemy
Termostat to urządzenie utrzymujące zadaną temperaturę poprzez okr
Dlaczego tak ważna jest ochrona przeciwprzepięciowa w cza
Ochrona przeciwprzepięciowa jest kluczowym elementem bezpieczeństwa
Jaki zasilacz do komputera dobrać?
Wybór odpowiedniego zasilacza do komputera jest niezwykle istotnym
Moim zdaniem najtaniej będzie zastosować tu jakikolwiek mikrokontroler, np. Arduino. Ale jeśli chcecie zrobić z tego większy projekt, to aż się prosi o zastosowanie Finder Opta. Jak już ma być przemysłowo to niech będzie też od tej strony. Integracja Opty z Arduino pozwoli nie wydać milionów monet.
Fajny projekt, podoba mi się. Koniecznie daj nam znać jak linia ruszy :)