Przeczytano 27 razy

Listwy podłogowe - jakie?

Czy szanowne grono może polecić?

Obecnie mam MDF okleinowania na biało. Znaczy były białe. Po kilku latach zdarzały. Rogi obite. Widać surowy MDF. Do tego montowałem na kleju. Świetnie trzyma się listwy ale odchodzi razem z tynkiem gipsowym.

Jakieś sprawdzone modele? Producenci? Montaż musi być na klej albo wkręty. Odpadają różne zatrzaski i inne tym podobne.

9

Odpowiedzi

Odpowiedzi (9)

 • Być może jestem starodawny, ale mi się podobają listwy drewniane, robił stolarz, po znajomości to nie wyszło aż tak drogo. No wtedy i kabla nie poprowadzisz wewnątrz listwy. Ale wygląd.. :)

 • jeszcze tylko dopowiem, że czasem zamiast zrywać klejone listwy z połową ściany można się postarać o maskownice do karniszy. sa takie same w budowie, i można nimi po prostu zakryć stare listwy. Oczywiście o ile nie ma tam poprowadzonych przewodow albo oświetlenia.

  A z ciekawoste, są też listwy ze stali nierdzewnej, ale to już trzeba lubić a dwa, nie wierzę, że nie widac rys pod światlo.

 • Ja w domu mam ERGO z Leroy i psioczę... - listwy z przykręcanym dołem i zatrzaskiwaną górą - masakra przy zakładaniu wykończeń.

  Zdecydowanie polecam listwy z zakładanym paskiem maskującym na środku - są o niebo lepsze.

  Największym złem są narożniki zewnętrzne - nie spotkałem systemu, gdzie po czasie by on nie odpadał...

  Są takie chwile, gdy tęsknię za uczciwymi drewnianymi listwami kręconymi do ściany....

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  zdziwiony jestem. ja kupowałem w komforcie mdf o symbolu p124. 

  mam dwójkę dzieci rozrabiaków, odkurzaczem i innymi rzeczami uderzałem wielokrotnie i nic sie nie dzieje, serdecznie polecam. Równo sie tną ukosnicą, piłują itd

  jedyne co, to żałuję, że akrylowałem od góry. syf sie gromadzi straszny...

 • Przed wierceniem sprawdź czy nie ma przewodów nisko lub wysoko prądowych w miejscu wiercenia bo będzie mufowanie, a listwy jakie by nie były potrafią zdenerwować, a to że odpadają ściana nie była guntowana a na zapudrowanej, zakurzonej to nic się nie trzyma po czasie.

  • @ajotnet: dobra... Nie pytałem o wiercenie:-)

   A teraz odpowiesz na pytanie?;-) Którekolwiek!:-)

  • @TomaszEn: Tak, nie gustuję w panelach i nie mam nigdzie, listwy mam drewniane, frezowane  lakierowane na całe życie i nic mi się nie obija i nie odpada. Plastikowe to klipsy na pranie i kołki montażowe. Ja się napatrzę i ponaprawiam po magikach co je montują i przewiercają w blokach czy mieszkaniach. Żadne narożniki nie wytrzymają żadnych szczotek czy mioteł po czasie chyba że spawane stalowe lub z glazury i kamienia.

   Jeżeli obsługa tego jest nie odpowiednia to nie widzę przyszłości żadnemu narożnikowi a listwa takiego typu :

   LISTWY PRZYPODŁOGOWE,PODŁOGOWE Z GUMKAM 9272140765 - Allegro.pl