17 odpowiedzi

Sprawdź

laptop sie wylacza

Ares 0 pkt dodane:

Laptop medion 17' sam sie wylacza po ok 30 min .wszystkie funkcje przy zasilaniu sa oznaczone na nigdy a i tak sie wylacza i czy przyczyna moze tkwic w dysku twardym pamiec nowa wentylator chodzi . dz za odp.

 

 • Drabinarezystorowa 0 pkt

  Skoro jest wyczyszczony i ma swobodny przepływ powietrza przyczyny szukałabym gdzie indziej. Być może działa zabezpieczenie baterii może się przegrzewają , może któraś z nich w pakiecie jest już dead i dlatego tak się dzieje.

 • Ares 0 pkt

  Laptop nie byl dlugo uzytkowany ale ma mniej niz 2 lata wiatrak czysciutki poprzednio przez ten defekt spalilo plyte teraz jest nowka i temperatura nie przekracza 50 c a mimo to sie wylacza probowalem juz chyba wszystkiego ichyba sie poddam aha po wylaczeniu i po ponownym uruchomieniu znow chodzi ok 30 min i tak ciagle zasilacz tez jest dobry bo pokazuje naladowana baterie

 • Jonhy222 1 pkt

  Proponuję rozkrecic i delikranie odkurzyc go z kurzu. Jesli nie pomoże sprawdziłbym zasilacz.

 • GN 12 pkt

  Czy wentylatory pracują na wysokich obrotach?
  Może to dziwnie zabrzmi - ale czy podstawienie tyłu laptopa na rogach ( np. na 2 zakrętkach z butelek PET lub korkach z wina) pomaga? - taka prowizorka prowizorek, ale jak coś jest głupie i działa - to nie jest głupie ;)

  Oczywiście sprzęt używany na twardym podłożu - nie na kanapie, nogach czy w pościeli?

  Idąc innym tropem - czy zasilacz / laptop wydaje dziwne dźwięki? Konkretnie wysokie piszczenie? (zdarza się, iż w starym sprzęcie wysychają kondensatory)

  czy problem występuje wyłącznie podczas pracy na baterii, czy także z podłączonym zasilaniem?

   

  Jeśli się uda:
  Polecam np. CoreTemp - jednoznacznie pokaże czy to problem z odprowadzaniem temp.
  Warto też użyć np. GlaryUtilities - i przeprowadzić konserwację.

 • KrzysztofBB 0 pkt

  Witam Panowie i Panie ;) , ja bym z tym odkurzaczem i dobrym ssaniem uważał.Wentylator w komputerze jest silnikiem ze stałym magnesem,silnikiem zasilanym napięciem stałym (+/-).

  Kiedy łopatki takiego wentylatora pod wpływem podciśnienia wytwarzanego przez odkurzacz zaczną się kręcić, to silnik wentylatora zacznie produkować energię elektryczną jakby wstecz do układów płyty głównej PCB.W zależności od prędkości  wartość generowanego napięcia może być o wiele wyższa niż wartość występująca w trakcie normalnej pracy wentylatora jako wentylatora ,a nie generatora napięcia.Efekt może być taki ,że układy na płycie PCB dostaną "strzała"  wysokim impulsem napięciowych i komputerek nam już nie wstanie.....Jednak pędzelek i cierpliwość przy rozkręcanie i skręcaniu jak najbardziej wskazana.

 • Katol -1 pkt

  Może sprzęt jest zapaskudzony, jeśli się nie boisz, proponuje go rozebrać wyczyścić konkretnie z kurzu itp. może jakąś pastę termoprzewodzącą wymienić sprawdzić czy wszystko gra, dodatkowo sprawdź czy jakieś programy nie pracują w tle i nie przeciążają Ci systemu. 

 • Gatling 0 pkt

  Może się grzać nawet jeśli wentylator chodzi.

  Jeśli nie ma dobrego przelotu powietrza lub łopatki w wentylatorze są połamane lub radiator zapchany kurzem wtedy tak będzie się dziać.

  Proponuję rozebrać, dostać się do układu chłodzenia, sprawdzić w jakim jest stanie i wyczyścić.

  Do tego jeśli używasz laptopa na łóżku bądź w jakimś miejscu gdzie wentylatory i radiator są przysłaniane, ma to znaczny wpływ na chłodzenie 

 • KU-60474361ad6e0 0 pkt

  Możliwe ze się przegrzewa i jest zapchany a wiatrak działa i na pierwszy rzut oka wydaje się ze wszytko Ok. Spróbuj od dołu na wentylacji wyczyścić odkurzaczem 

 • Student Elektryk 0 pkt

  może mimo chodzącego wiatraka się przegrzewa i trzeba by go wyczyścić ?

 • ajotnet 119 pkt

  Odkurzaczem można potraktować od spodu, z boku przez wszystkie kratki wentylacyjne wlotowe i wylotowe. Dobre ssanie i powinno być oki...