5 odpowiedzi

Sprawdź

Ładowarki Quick Charge

Br3xPL 68 pkt dodane:

Witam. Zastanawiam się jak producenci ładowarek do nowych telefonów rozwiązuja problem z kabelkami są one przecież cieniutkie. Mają one sporą moc czasami nawet 50 W.

Druga sprawa co w nich jest ? Napięcie jest dostosowywane do urzadzenia, raz podaje 5V raz 20V. 

I 3 szybkie pytanie. Czy bezpiecznie jest zostawiać ładowarkę podłączoną do telefonu  na noc ?

 • LukkiSto 0 pkt

  Różnica napięcia ładowania zależy od możliwości bateri i chipsetu który steruje mocą ładowania baterii w danej chwili. W zależności jakiego typu jest akumulator (Ni-MH, Li-lon, Li-Pol), w jakim stopniu jest rozładowany itp. (https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/akumulatory-w-smartfonach-bez-tajemnic-ktory-model-ma-najlepsza-baterie/p1twftj)

  Spokojnie przy 20V spadają ampery i wystarczający jest dany przekrój kabla. 

  https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/szybkie-ladowanie-czyli-ladowarka-ladowarce-nierowna/l2ch9c4

 • Peter45 0 pkt

  Czy podłączać na noc.? Generalnie bezpiecznie chyba że urządzenie miało by wadę ukrytą. Inaczej z telefonem a konkretnie chodzi o baterie które średnio dobrze znoszą takie coś i skraca się żywotność. 

 • EL-ROJ

  Cześć! Uzupełniając temat zachęcam do obejrzenia filmiku pochodzącego ze strony TEST HUB PL . Widać jak to działa w praktyce :) 

 • gelotek 0 pkt

  Zauważ że te 50W to nie przy 5V ale przy tych 20V a wtedy to już 2,5A, Zazwyczaj dla 5V to max 3A a z tym prądem spokojnie sobie proadzi dobry kabelek o przekroju 0,25mm2.
  A odnośnie regulacji tego napięcia to śą to specjalne ukłądy scalone które na podstawie parametrów akumulatora jak i ładowarki, dogadują się miedzy sobą i ustalają napiecie wejściowe układu łądowania.

   

 • ajotnet 92 pkt

  Telefon się nie przeładuje więcej niż 100% niektóre upominają się same aby odłączyć od zasilania że nie idzie spać. Nic się nie stanie jeżeli jest firmowy i telefon i ładowarka. Choć zawsze jakieś WATY possie z licznika do rachunku. Mała łyżeczka, a przez miesiąc cały wiadro do FV....