Przeczytano 346 razy

Ładowarka Quick Charge 40W

Czy ładowarkę Quick Charge 40W mogę używać rownież do innych telefonów, które nie były wyposażone w szybką ładowarkę, czy grozi to zepsuciem/przeładowaniem baterii?

Odpowiedzi (6)

 • Tak, nie powinno się stać nic złego. Jednak jeśli telefon nie jest przystosowany do szybkiego ładowania, to w żadnym wypadku nie przyspieszy to procesu ładowania.

 • Ładowarki są "inteligentne" w pewnie sposób komunikują się z telefonem i targują zaczynają gdzieś od 5v i 1a i jeśli to możliwe dają więcej 

  Miernik to: Woltomierz amperomierz watomierz USB 3.0 4in1

 • Jeśli telefon nie jest fabrycznie przystosowany do szybkiego ładowania to nie będzie się szybciej ładować poprostu. Teoretycznie nic się nie powinno stać ale lepiej używać ładowarki oryginalnej lub dobrego zamiennika o podobnych parametrach

 • Cześć! Możesz śmiało używać ponieważ ładowarka dopasowuje moc do potrzeb i możliwości podłączonego do niej odbiornika. Czy to oznacza, że mając takie cudo naładujemy starą komóreczkę szybciej? Niekoniecznie, ponieważ zależeć będzie to m.in. od parametrów akumulatora. Warto także poznać drugie dno Fast Charges...

 • Nic się nie stanie ładowarka to ładowarka...

 • Możesz używać, każdy smartfon/telefon posiada wewnątrz regulator ładowania/zarządzania energią (więc nic się nie przełąduje ;) )
  Jeśli więc podłączysz zwykły telefon do ładowarki QC to po prostu będzie on ładowany za pomocą napięcia 5V i prądu takiego jaki sobie pobierze wewnętrzny kontroler ładowania.
  W sytuacji gdy podłączysz do takiej ładowarki telefon zgodny z technologią QC to w pewnym sensie on „dogada” się z ładowarką i ładowarka poda napięcie zazwyczaj 9 lub 12V i prąd taki jaki będzie potrzebował kontroler ładowania w tel lub max jaki może dać ładowarka.