4 odpowiedzi

Sprawdź

kiedy powstanie pierwsza elektrownia jądrowa w polsce?

Ghost 4 pkt dodane:

Jak sądzicie? Znów przepalimy kupę kasy będzie bicie piany i jak z żarnowcem czy jednak doczekamy się porządnej elektrowni jądrowej?

 • LucasT 2 pkt

  Kasa raczej nie znajdzie się z opłat i danin podejrzewam, tu będzie chodzic o dopłaty unijne, a właściwie finansowanie unijne. I dlatego projekt Pomorze upadnie, jak tylko Niemcom sie coś nie spodoba. Dostaniemy kasę na Łódź, albo coś w podobie. 

 • Gwozdziu944 204 pkt

  Oczywiście że tu nikomu nie zależy żeby coś zbudować, tylko żeby budować. Jak zbudują to już nie zarobią, jak będą budować i projektować to można to ciągnąć latami a kasa się na to znajdzie z nowych opłat i danin.

 • LucasT 2 pkt

  A to ciekawa sprawa. Jako że górnictwo ma zostac wygaszone do 2049 roku, a do 2043 bodajze ma już działać w pelni elektrownia, to spodziewam się, że nigdy:)

  Co ciekawe górnicy moga szukać pracy w elektrowni jądrowej jak juz zamkną im kopalnię, dlatego jedno z wazniejszych lokacji branych po uwagę to Pomorze (do pracy jakies 11 godzin:))

  Niestety Niemcy chcą mieć na to wpływ, jako że zagrozone jest ich srodowisko, więc bedziemy się bujać jak teraz z Czechami....

 • ajotnet 119 pkt

  Nie za naszego żywota. W Bogatyni dopiero co odpalili blok nowy...Nie mamy wody aby to schładzać, a teraz upały idą.