Przeczytano 121 razy

Małe reaktory jądrowe na 300tyś domów

Firma Westinghouse chce wprowadzić na rynek małe reaktory jądrowe, które wystarczałyby dla 300 tysięcy gospodarstw domowych. Temat na niedaleką przyszłość, bo pierwsze sztuki mają rozpocząć działanie w 2027 roku. Mógłby być to spory gamechanger na rynku, nie sądzicie? Jesteście za czy przeciw takiemu rozwiązaniu?

Odpowiedzi (4)

  • Widzimy zagrożenia po spektakularnych wpadkach z ta energią. Ale trzeba pamiętać że za każdą z katastrof lub problemów stał jednak człowiek, i to czynnik ludzki okazał sie najbardziej zawodny. Myślę, że z każdych przykrych doświadczeń wyciąga się doświadczenia i technologia jądrowa, zwłaszcza ta w mniejszej skali będzie bezpieczna. Na pewno trzeba wiele zmienić w świadomości ludzi co do postrzegania tych elektrowni. Oby nie powtarzały się takie sytuacje, że jesteśmy za ale może nie u nas, nie w naszym otoczeniu. Energetyka jądrowa ma naprawdę wiele zalet, ale trzeba też pamiętać o zagrożeniach i zrobić wszystko co się da, żeby była całkowicie bezpieczna.

  • Ja jestem jak najbardziej za, tylko aby było to zrobione bezpiecznie. Trzeba modernizować polską wytwórnię energii, a takie pomysły są jak najbardziej dobre.