Przeczytano 5 335 razy

Jakim prądem ładować akumulator?

Cześć, zakupiłem akumulator do ładowania baterii. W jaki sposób mam go naładować? Jakim prądem? Czy zależy to od pojemności baterii?

Odpowiedzi (5)

 • Hej, chyba chodzi Ci o prostownik do ładowania kumulatora (błąd w pytaniu). Jakim pradem ładować to uzależnione jest jakiego typu masz akumulator: kwasowo-ołowiowy, żelowy, AGM itp. Każdy akumulator lubi być ładowany inczej, ale przyjmuje się że średnio powinno się go ładować prądem 1/10 pojemności akumulatora.

  Najlepiej zakupić prostownik automatyczny 5A lub 7A. Taki prostownik ma różne cykle łądowania akumulatora. Jeżeli ciekawisz się tą tematyką to jest świetny kanał na YouTubie - mr.Akumulator.

 • Prostownik chyba nie akumulator. Jak nie masz parcia że szybko to małym prądem na noc, a z rana będziesz miał 100%... No o ile nie jest ogromnie duży i bardzo rozładowany. Ale samochodowy automatyczna ładowarko - prostownik spokojnie sobie poradzi.

 • Jeśli prostownik posiada regulacje prądu to najlepiej ładować prądem =1/10 pojemności akumulatora.
  Jeśli ten "prostownik" to automat to prawdopodobnie będziesz musiał się ograniczyć do wyboru typu akumulatora i tyle, resztę zrobi prostownik.

 • Zwykły akumulator samochodowy 12V łądujemy prostownikiem napięciem 12V i najlepiej też minimalnym natężeniem prądu. Od szybkiego ładowania akumulator traci na żywotności i z tego trybu korzystamy raczej w sytuacjach awaryjnych.

  Akumulator 24V występujący w ciężarówkach ładujemy 24V i też minimalną wartoścą prądu. Chociaż co mi wiadomo mało kto je ładuje. W sytuacjach gdy samochód cięzarowy nie chce nam rozpalić szukamy kolegi, który pomoże nam odpalic tira o kable. Cięzarówki w ciągu dnia potrafią pokonać ponad 1000km i taki akumulator nam się samoczynnie naładuje.

 • Akumulator do ładowania baterii ?  A bardziej konkretnie moze?
  Co to za akumulator? 
  Masz jakis typ? nazwę ? Parametry ?