Przeczytano 50 razy

Jakie korytka do instalacji fotowoltaicznej?

Potrzebuję jakieś koryta kablowe które mógłbym zastosować na zewnątrz budynku . Ma to być docelowo do instalacji fotowoltaicznej na płaski dach do poprowadzenia kabli . Kilkanaście metrów bym potrzebował . Uchwyty były by montowane albo do bloczków betonowych które będą niezwiązane z dachem albo do przyklejenia do papy.

Czy coś takiego się nadaje? Korytko kablowe perforowane 100x42 grubość 0,5mm KGR100H42/2 141517 /2m/ – BAKS | TIM SA

Co proponujecie?

Z racji doświadczenia @Piotr Bibik  doradź, co będzie najlepsze w tym przypadku.

Odpowiedzi (1)

 • Podam kilka przykładów z szkolenia OBO Betterman. Na zewnątrz powinniśmy dobierać produkty które mają zwiększoną odporność na korozję. Z dostępnych produktów powinniśmy szukać koryt cynkowanych ogniowo (ocynk ogniowo zanurzeniowy), lub koryt ze stali kwasoodpornej (znacznie droższe).

  Ocynk galwaniczny (elektrolityczny) Grubość powłoki ok. 2,5 – 10 µm
  Ocynk Sendzimira (taśmowy) Grubość powłoki ok. 20 µm
  Ocynk Double-Dip Grubość powłoki ok. 23 µm
  Ocynk ogniowo-zanurzeniowy Grubość powłoki  ok. 40 - 60 µm

  W zależności od ilości przewodów jakie mają być umieszczone w korycie (warto zastosować pełną pokrywę) należy dobrać właściwe koryto (producenci w katalogach podają jak dobrać wielkość koryta w zależności od wypełnienia kablami). Próbowałem wygenerować link do konkretnych produktów ale nie mogę wiec z poniższej listy należy wybrać produkty które mają oznaczenie FT (w nomenklaturze OBO ocynk ogniowo-zanurzeniowy). Można również przejrzeć ofertę Baks (również szukać produktów zabezpieczonych w technologii ocynk ogniowo-zanurzeniowy).

  https://www.tim.pl/wyszukiwanie/wyniki/?p=1&q=koryto%20kablowe%20ft%20obo&order=p3m&dir=