Przeczytano 1 263 razy

Jakich elektronarzędzi powinien szukać majsterkowicz?

Zastanawiam się nad nowymi narzędziami, bo to co mam to albo chiński produkt albo musze pożyczać. Czy inwestować w coś najtańszego i wymieniać jak się zużyje czy kupić coś topowego aby starczyło na lata? Ale czy taki sprzęt zdołam wykorzystać czy się będzie marnował? Co poradzicie domorosłemu majsterkowiczowy w kwestii narzędziówki?

Odpowiedzi (10)

 • Majsterkowicz to raczej do zasobności portfela, funkcjonalności, wiedzy, umiejętności i jak to używać bo nawet banalne mogą zrobić krzywdę.

  Profesjonalne nie są tanie i nigdy się nie zwrócą chyba że chciałbyś zabłysnąć u sąsiadów pokazowo to nikt Ci tego nie zabroni. Stać Cię za swoje kupiłeś to wolny kraj (jeszcze). 

  Ale musisz też liczyć się z tym że majsterkowicze do o koła Ciebie jak podchwycą temat będziesz miał wycieczki "pożycz, na chwilę, a nie masz takiego a takiego". Kupiłeś dla siebie, a wszyscy korzystają. Jak to lubisz to proszę, ale jak wrócą kontuzjowane to stwierdzisz "po co mi to było".

 • Bardzo praktyczny i niezawodny wkrętak akumulatorowy SF-ASD16 firmy Phoenix Contact. Zapraszam na film.

 • Cześć,

  wszystko zależy do czego potrzebujesz narzędzia i jakiego typu.

  Jeśli chcesz bezpiecznie pracować przy napięciach pamiętaj aby kupować narzędzia do tego przeznaczone - i tu polecam zainwestować trochę w jakiś zestaw śrubokrętów elektrycznych - za ok 150 zł masz fajny zestaw.

  Ja na codzień w pracy elektryka korzystam z różnych narzędzi - profesionalnych jak i tzw do domowego użytku (np. fajna mini wkrętarka z Lidla - mega się sprawdza przy montażu osprzętu).

 • Jeżeli był byś tak uprzejmy rozwinąc temat w kwestii: ,,Majsterkowicza" Chętnie bym ci mógł pomóc. Dokładniej mówiąc mam na myśli to do jakich celów używasz narzędzi i z jakiej kategori ich potrzebujesz??

 • Nigdy nie wiesz kiedy taniocha odmówi posłuszeństwa. A zasada jest taka że padnie jak używasz, czyli w najgorszym momencie. Ja kupuje średnią półkę ale odkładam 50 zł tygodniowo i.mam listę co wymienić na lepsze i w jakiej kolejności. Używane sprzedam i jakoś idzie :)

 • Lepiej porobić i kupić coś lepszego mniej nerwów się napsuje :) a i więcej funkcji jest np w miernikach.

 • ja mam zasadę następującą:

  Kupuje narzędzia takie którę potrzebuję i rozważam stosunek jakości ceny i zastosowania

 • Moim zdaniem nie ma znaczenia czy to majsterkowicz czy wykonujesz prace zawodowo. Jeśli prace chcesz wykonać dobrze, szybko i dokładnie to potrzebne są dobre i precyzyjne elektronarzędzia. Jeśli jakość wykonania pracy jest drugorzędna to również elektronarzędzia mogą być gorszej jakości (mniejszej trwałości).

  Pozostaje pytanie czy umiesz szanować swoje elektronarzędzia?

  Jeśli TAK, to warto kupować sprzęt dobrej klasy, który starcza na lata, jeśli NIE, kup elektronarzędzia słabszej jakości bo skoro nie dbasz o nie, to i tak je szybko zniszczysz.

  Ja kupuje elektronarzędzia akumulatorowe jednego producenta ponieważ mam dwa akumulatory, które zamiennie stosuje do wielu elektronarzędzi (taniej kupię sprzęt bez akumulatora).

  Staram się kupować elektronarzędzia w oryginalnych walizkach systemowych. Co prawda w momencie zakupu płacę drożej, lecz dzięki temu mam znacznie ułatwiony transport i przechowywanie sprzętu a przede wszystkim wiem, że elektronarzędzie jest właściwie przechowywane za co zrewanżuje się bezawaryjną pracą.

 • Polecam narzędzia Metabo sam mam takie i jestem bardzo zadowolony ewentualnie marketową markę parkside kwestia budżetu jaki chcesz przeznaczyć