4 odpowiedzi

Sprawdź

Jaki napęd do bramy garażowej i zewnętrznej

Capolua 0 pkt dodane:

Cześć,

Zamierzam w niedalekiej przyszłości zakupić napęd do bramy zewnętrznej  ( ogrodzeniowej), nie mam jeszcze napędu i sterowania do bramy garażowej a bardzo ważne dla mnie jest by w przyszłości nie wozić dwóch pilotów a wręcz chciałbym za pomocą jednej aplikacji móc sterować  (otwierać ) bramę od ogrodzenia od garażu i może w również sterować roletami w domu itp.

Przechodząc do pytania czy znacie/polecacie jakieś rozwiązania napędy które będą w przyszłości kompatybilne ze sterowaniem w domu np. z Supla lub blebox.

Jeżeli coś pokręciłem lub piszę głupstwa proszę sprowadzcie mnie na właściwą drogę; )

Z góry dzięki za pomoc

 • EL-ROJ 1 pkt

  Cześć! Ja proponuję zastosować SUPLA i dowolny napęd ze sterowaniem ręcznym za pomocą przycisku. Dlaczego? Ponieważ masz możliwość podłączenia supla np. SBW-01 lub SBW-02 pod wejście sterowania ręcznego i wówczas przekaźnik supla udaje przyciśnięcie przycisku :) Fajnym rozwiązaniem jest też zastosowanie napędu nice ze sterownikiem Nice. Filmik pokazuje jak to uruchomić. 

 • JacaN 2 pkt

  Witaj,

  Ja tak dokładnie nie potrafię tego opisać, najlepiej jeśli wejdziesz i poczytasz na stronę SOMFY

  https://www.somfy.pl/produkty/bramy-i-akcesoria

  Życze miłego dnia.

   

 • Capolua 0 pkt

  Dzięki JacaN za odpowiedź. A czy znasz jakieś rozwiązania które mogą być sterowane przez aplikację? 

  Czy takie rozwiązanie jest w ogóle bezpieczne? 

  Aktualnie nie mam funduszy by zakupić wszystko od razu, robię rozeznanie by później nie mieć problemu że coś do siebie "nie pasuje" :)

 • JacaN 2 pkt

  Witaj,

   

  Dzisiaj wielu producentów daje rozwiązanie z jednympilotem lub aplikację.

  Sa to min SOMFY, czy Wiśniowski. Jeśsli istnieje koniecznośc dołączenia do systemu istniejącego już urządzenia, to można zastosować tzw radiolinię i programowalny wielokanałowy pilot.