Przeczytano 657 razy

Jaki napęd do bramy garażowej i zewnętrznej

Cześć,

Zamierzam w niedalekiej przyszłości zakupić napęd do bramy zewnętrznej  ( ogrodzeniowej), nie mam jeszcze napędu i sterowania do bramy garażowej a bardzo ważne dla mnie jest by w przyszłości nie wozić dwóch pilotów a wręcz chciałbym za pomocą jednej aplikacji móc sterować  (otwierać ) bramę od ogrodzenia od garażu i może w również sterować roletami w domu itp.

Przechodząc do pytania czy znacie/polecacie jakieś rozwiązania napędy które będą w przyszłości kompatybilne ze sterowaniem w domu np. z Supla lub blebox.

Jeżeli coś pokręciłem lub piszę głupstwa proszę sprowadzcie mnie na właściwą drogę; )

Z góry dzięki za pomoc

Odpowiedzi (10)

 • Witam, od dawna montuję napędy włoskiej firmy Beninca i jestem zadowolony z funkcjonalności tych urządzeń, niezależnie od tego czy do bram zewnętrznych skrzydłowych, przesuwnych czy segmentowych, to samo tyczy się też bram garażowych. Jeśli chodzi o piloty, to nie martw się tym, ponieważ najprostszy radioodbiornik kosztuje 50-100zł i podłączysz każdy pilot.

  Co do sterowania aplikacją, Beninca posiada moduły wifi i GSM oraz dedykowaną aplikację.

 • Każdą automatykę można rozbudowac o moduł WIFI innego producenta. Osobiście montuję do bram posesyjnych automatyke NICE w przypadku bram rozwiernych a do mniejszych przesuwów (do 5m) FAAC 740 lub 741 (w zależności od ciężaru) do większych NICE. Niejednokrotnie gdy przyjeżdzam brama garażowa z napedem jest już zainstalowana i są one różne: WIŚNIOWSKI ,HORMANN czy inny producent. Do połączenia w jeden pilot montuję dodatkowo moduł PROXIMA, czy to w nowym napędzie czy już istniejącym, w zależności który pilot pasuje klientowi (jedni wolą piloty od bram garażowych bo już się przyzwyczaili). Do WIFI moduły NICE i apka NICE WIFI, bo najbardziej mi leżą, choć PROXIMA chyba zaczyna ich doganiać w moim przypadku.

  Podsumowując - nieważne jakie napędy bo porównując czasami zakup napędu do bramy garazowej i posesyjnej jednego producenta można czasami się ździwić że dwa różne napędy + moduły wychodzą taniej.

 • Cześć! Ja proponuję zastosować SUPLA i dowolny napęd ze sterowaniem ręcznym za pomocą przycisku. Dlaczego? Ponieważ masz możliwość podłączenia supla np. SBW-01 lub SBW-02 pod wejście sterowania ręcznego i wówczas przekaźnik supla udaje przyciśnięcie przycisku :) Fajnym rozwiązaniem jest też zastosowanie napędu nice ze sterownikiem Nice. Filmik pokazuje jak to uruchomić.

 • Witaj,

  Ja tak dokładnie nie potrafię tego opisać, najlepiej jeśli wejdziesz i poczytasz na stronę SOMFY

  https://www.somfy.pl/produkty/bramy-i-akcesoria

  Życze miłego dnia.

 • Dzięki JacaN za odpowiedź. A czy znasz jakieś rozwiązania które mogą być sterowane przez aplikację? 

  Czy takie rozwiązanie jest w ogóle bezpieczne? 

  Aktualnie nie mam funduszy by zakupić wszystko od razu, robię rozeznanie by później nie mieć problemu że coś do siebie "nie pasuje" :)

 • Witaj,

   

  Dzisiaj wielu producentów daje rozwiązanie z jednympilotem lub aplikację.

  Sa to min SOMFY, czy Wiśniowski. Jeśsli istnieje koniecznośc dołączenia do systemu istniejącego już urządzenia, to można zastosować tzw radiolinię i programowalny wielokanałowy pilot.