6 odpowiedzi

Sprawdź

Jaki klimatyzator przenośny polecacie? Ponoć w czerwcu upały.

Biloq 1 pkt dodane:

Ma ktoś, może powiedzieć co warto i na ile wydajne jest to urządzenie.

No i wiadomo jak z dbaniem o czystość – czy nie jest tak, że szybko zamienia się ten sprzęt w rozsiewacz grzybów?

 • Co do rury i wyrzutu ciepłego powietrza może nie jest to najpiękniejsze rozwiązanie ale ciepłe powietrze odprowadzam do kratki wentylacyjnej w kuchni mam 2 niezależne i nie muszę używać przystawki do okna do wyrzutu ciepłego powietrza ani też wykuwać dziury w ścianie a klimy używam tylko w największe upały i schładzam miejsce w którym najczęściej przebywam pokój dzienny+kuchnia. 

 • Taki powinien dać rade na jeden duży pokój https://www.action.com/pl-pl/p/dummy-3004974/

 • odradzam z ponizszych powodów. Sprawdone na wlasnej skórze - mieszkanie 46 m2, + antresola na ktorej jest sypialnia, okna jednostronne wszedzie, na południe. Najwyższe pietro, nagrzewanie od dachu. 

  W końcu kupiliśmy nie wiatrak, a cyrkulator powietrza (troche inna budowa). Nie wychladza, ale powoduje dosyć dobrą cyrkulację powietrza, można było zostawić też na noc, nie zauważyłem tego w rachunkach.

  Do tego mniejszy, łatwo schować też na zimę gdzieś

 • Co do klimatyzatora przenośnego to musisz rurę wywiewną wyrzucić na zewnątrz, czyli wykuć dziurę w ścianie, lub przez otwarte okno (ale po co wtedy klima?). Sprzęty takie są dość uciążliwe podczas przebywania w tym samym pokoju. Niby nie długo ale spróbuj sobie uruchomić odkurzacz nawet na słabej mocy i siedzieć przy nim 2 godziny. Hałas jest dokuczliwy. Dodatkowo trzeba opróżniać wodę z pojemnika. 

 • Tak naprawdę to żaden strasznie warczą na 0,5h ujdzie w tłumie ale jakieś noce, wieczory i oglądanie TV itp to już raczej nie bardzo, chyba że jakaś muzyka w słuchawkach ale ile tak można !

 • Jeżeli wybierzesz klimatyzator do domu musisz liczyć się z tym, że musisz wyprowadzić rurę na zewnątrz (klimatyzator bez rury w rzeczywistości nie jest klimatyzatorem, tylko klimatorem)

  Żeby dobrać klimatyzator musisz dobrać odpowiednia moc przeliczaj około 20-30W na 1m³ 

  Im większy przepływ powietrza tym prędzej ochłodzi ci pomieszczenie. 

  Polecałbym ci

  Gorenje KAM26PDAH albo Whirlpool PACW29COL

  przystępne cenowo

  głośność około 60dB

  przepływ powietrza 375m³/h