4 odpowiedzi

Sprawdź

Jaki kabel hdmi do 4k?

Bartosz 1 pkt dodane:

Mam TV 4k i chcę dokupić kabel HDMI Jaki polecicie?

 • LukkiSto 6 pkt

  HDMI 2.0 to najnowszy standard HDMI. Charakteryzuje się parametrami, które  sprawią, że transmisja danych będzie odpowiednia nawet dla wymagających użytkowników:

  Maksymalna rozdzielczość: 4096 x 2160p 60.

  Maksymalna głębia koloru: 48-bit

  rzy wyborze kabla trzeba zwrócić uwagę na następujące oznaczenia:

  Standard HDMI

  High Speed HDMI

  Standard HDMI z Ethernetem

  High Speed HDMI z Ethernetem

  Sama wersja HDMI nie ma wpływu na prawidłowość działania, ponieważ wszystkie przewody HDMI są wstecznie kompatybilne, co oznacza, że bez względu na to, czy jest to wersja 1.3 lub 1.4 (High Speed z Ethernetem) tudzież wersja 2.0, przy podstawowym połączeniu np. tunera HD z telewizorem HD, sygnał HDMI będzie przesyłany prawidłowo.  Wersja standardu wpływa natomiast na obsługiwane funkcje i w tym wypadku należy wybrać taką, która zapewni odpowiednie działanie łączonym urządzeniom.

  Obecnie najnowszą wersją przewodów HDMI na rynku jest seria oznaczona symbolem HDMI 2.0 oraz będące w fazie testów kolejne jej iteracje, które w momencie wypuszczenia na rynek oznaczone zostaną nowymi symbolami.

   

 • sebbla 2 pkt

  Niedrogi, ale też nie najtańszy. Jak kolega gelotek wspomniał ważny jest standard ale ja jednak polecałbym 2.0 i firmę TECHly. Bardzo przyzwoite kable.

  https://issuu.com/techly/docs/techly_inglese_gennaio_n_1_2020_lr/46

 • Br3xPL 3 pkt

  Jak dla mnie i jak w filmie nie ma znaczenia czy drogi czy tani. Różnice może byś zauważył na 100m kabla.

 • gelotek 6 pkt

  Powtórze się ;)
  Ogólnie jest kilka standardów złącz HDMI (te standardy nie oznaczają że one się fizycznie różnią 😊, chodzi tu o przepustowość takiego kabla) , więc najlepiej wybrać sobie kabel ze złączem w standardzie nie mniejszym nić złącza w sprzęcie, który posiadamy.  Choć obecnie najlepiej myśleć o zakupie kabla ze złączami HDMi min. 1.4 (ten standard obsługuje już 4K)
  Polecam kable z certyfikatem Premium HDMI® Cable
  Polecam fajny artykuł https://hdtvpolska.com/wplyw-kabla-hdmi-na-jakosc-obrazu-jednoznaczne-wyjasnienie/
  oraz poniższy filmik