10 odpowiedzi

Sprawdź

Jak wygląda kabel hdmi?

Hunter 2 pkt dodane:

Jak wygląda kabel HDMI? Chodzi mi jak wygląda np. po ucięciu? Chciałem zrobić przedłużacz mam koszulki termokurczliwe oryginalny kabel i teraz nie wiem ile żyl mam mieć kabel który zamówić aby zrobic przedłużacz. 

 • szalony elektryk 0 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Witam ponownie,

  powiem, że temat samego mnie zainteresował i...

  Przeglądając specyfikacje przewodu HDMI zauważyłem, że każda para przewodow ktora przesyłane są dane (od 1÷12) jest dodatkowo ekranowana wiec przewod który podałem jest zły.

  Zgadzam się z użytkownikiem LucasT. Zlutowanie tak cienkich przewodow niesie za sobą duże prawdopodobieństwo uszkodzenia izolacji nie mówiąc o podgrzewaniu termokurcza.

 • LucasT 2 pkt

  Ja też bym sugerował przedłużacz, bo taka operacja prosi sie o zwarcie. Ja całkiem niezle lutuję, ale nie podjałbym sie, bo lutownica na bank bedzie w którymś juz zlutowanym miejscu rozpuszczac izolacje,  a jakoś dla porzadku musisz to porozdzielać. I zwarcie gotowe.

 • Gatling 0 pkt

  Taki przedłużacz możesz sobie kupić a lutowanie takich delikatnych przewodów może poważnie odbić się na jakości przesyłu danych 

 • szalony elektryk 0 pkt

  Witam, przewod HDMI posiada 19 drutów.

  Należy pamiętać o tym, że prawidłowe działanie kabla HDMI otrzymujemy przy długości do 25m. Oczywiście zalezy to od jakości użytych przewodow.

  Co do wtyczki, to moim zdaniem to czy jest pozłacana, platynowa czy tez z pyłu kosmicznego nie ma znaczenia na jakosc przesyłu danych. W koncu jest to sygnal cyfrowy, ale mogę się mylić 😉

 • MaG 0 pkt

  A jak długi finalnie potrzebujesz HDMI ?

  Bo przy pewnych długościach może okazać się że jest potrzebny kabel ekranowany ...

  Może lepiej poszukać fabrycznie taki o zadanej długości.