10 odpowiedzi

Sprawdź

Jak wygląda kabel hdmi?

Hunter 7 pkt dodane:

Jak wygląda kabel HDMI? Chodzi mi jak wygląda np. po ucięciu? Chciałem zrobić przedłużacz mam koszulki termokurczliwe oryginalny kabel i teraz nie wiem ile żyl mam mieć kabel który zamówić aby zrobic przedłużacz. 

 • szalony elektryk 11 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Witam ponownie,

  powiem, że temat samego mnie zainteresował i...

  Przeglądając specyfikacje przewodu HDMI zauważyłem, że każda para przewodow ktora przesyłane są dane (od 1÷12) jest dodatkowo ekranowana wiec przewod który podałem jest zły.

  Zgadzam się z użytkownikiem LucasT. Zlutowanie tak cienkich przewodow niesie za sobą duże prawdopodobieństwo uszkodzenia izolacji nie mówiąc o podgrzewaniu termokurcza.

 • LucasT 486 pkt

  Ja też bym sugerował przedłużacz, bo taka operacja prosi sie o zwarcie. Ja całkiem niezle lutuję, ale nie podjałbym sie, bo lutownica na bank bedzie w którymś juz zlutowanym miejscu rozpuszczac izolacje,  a jakoś dla porzadku musisz to porozdzielać. I zwarcie gotowe.

 • Gatling 34 pkt

  Taki przedłużacz możesz sobie kupić a lutowanie takich delikatnych przewodów może poważnie odbić się na jakości przesyłu danych 

 • szalony elektryk 11 pkt

  Witam, przewod HDMI posiada 19 drutów.

  Należy pamiętać o tym, że prawidłowe działanie kabla HDMI otrzymujemy przy długości do 25m. Oczywiście zalezy to od jakości użytych przewodow.

  Co do wtyczki, to moim zdaniem to czy jest pozłacana, platynowa czy tez z pyłu kosmicznego nie ma znaczenia na jakosc przesyłu danych. W koncu jest to sygnal cyfrowy, ale mogę się mylić 😉

 • MaG 13 pkt

  A jak długi finalnie potrzebujesz HDMI ?

  Bo przy pewnych długościach może okazać się że jest potrzebny kabel ekranowany ...

  Może lepiej poszukać fabrycznie taki o zadanej długości.