Odpowiedzi (9)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
Tak jak koledzy pisali zależy jakie zadanie będzie przed ściągaczem izolacji.
Osobiście mam kilkanaście różnych. Do izolacji zewnętrznej przewodów ziemnych do nacinania izolacji z regulacją glebokosci ostrza, oraz nóż monterski izolowany z kształcie dzioba z platformą slizgową. Wielofunkcyjny uchwyt z nożami w kształcie składanej tulejki. Do płaski i okrągłych przewodów. Sciagaczki do izolacji żył przewodów z 4 rodzaje.
Do tego wszystkiego kilka praske z ostrzami do skretki i koncentrykow.
Najtaniej to sprawna ręka i wyczucie oraz zaufane ostrze. Chyba wszyscy tak zaczynali o nie raz wracają do tradycyjnych noży w wielu zadaniach.
@SpecIT Proponuje ci kupić uniwersalny przyrząd do ściągania izolacji.
-
dorzucam filmik
-
Niegdyś nieodzownym elementem pracy każdego instalatora były dwa ściągacze izolacji: pierwszy z zakresem do 10 mm2, a drugi z zakresem do 16 mm2. Teraz te same zadania, które wykonywano przy użyciu tych dwóch narzędzi, można wykonać jednym. Automatyczny ściągacz izolacji MULTISTRIP 16 RENNSTEIG 707 040 służy do usuwania izolacji o przekrojach od 0,08 do 16 mm2.
-
Polecam takie umnie sprawdzają się idealnie
MILWAUKEE SZCZYPCE WIELOFUNKCYJNE 7W1 do izolacji
-
Trochę przez ręce się tego juz przewineło i naprawdę jest cięzko coś doradzić bo jak dla mnie będzie oki to dla Ciebie bądź za drogie lub nie poręczne. Wszystko jeszcze od tego co byś obierał i gdzie. Jak przewody w puszkach głębokich to raczej czołowe bo tam ciężko w głąb sięgnąć aby obrać do dna.
-
Często na filmach instruktażowych zauważysz Automatyczny ściągacz izolacji Neo, Sam go posiadam i rewelacja, chociaż praca w puszkach nieco utrudniona. Trochę go porysowałem, ale to przez moje złe użytkowanie. Neo firma średnio-półkowa, ale co ważne Polska.
Tańszy automatyczny ściągacz izolacji Neo
Automatyczny ściągacz izolacji Neo (wygodniejszy do pracy w puszkach)
-
Cześć! Ja stosuję z Wiha, polecam modele:
42062 WIHA
https://www.tim.pl/automatyczny-sciagacz-izolacji-0-03-16mm2-42062
lub
44617 WIHA
https://www.tim.pl/wyszukiwanie/wyniki/?q=44617%20WIHA&p=1&category=ALL&query=44617%20WI
-
Cześć,
W zależności od tego, czy wolisz ściągacz izolacji boczny, czy frontowy (to moja robocza nazwa, proszę się nie czepiać) polecam:
Boczny do 100 zł : SZCZYPCE DO IZOLACJI HOGERT HT1P182 - super wytrzymały, większy niż jego odpowiednik z NEO TOOLS, czy innych dostęnych w marketach, ale ściąga wszystko super łatwo, nie kaleczy żył przewodów i potrafi ściągnąć izolację nawet z 5x1,5mm2 na raz.
Frontowy do 150 zł : Szczypce do Ściągania Izolacji KNIPEX 12 62 180 - fajne, chodzą lekko i są wytrzymałe. Nadają się do pojedynczych przewodów, ale w puszkach gdzie mało miejsca mają swoje zastosowanie ;)
Można oczywiście znaleźć tańsze odpowiedniki z NEO TOOLS (chociaż NEO potrafi zaskoczyć ceną także negatywnie) ale nie jestem pewny, czy warto. Myślę, że stówka na narzędzie, które na siebei zarobi to dobra inwestycja.
Życzę miłego dnia i pracy!
Czytaj także:
Ściągacz izolacji
Czy istnieją jakieś ściagacze do przewodów płaskich ? Jeśli tak pod
jaki ściągacz izolacji kupić
Już wiem że jednym ściągaczem nie ogarnę wiec poradźcie jakie ściąg
Ściągacz izolacji
Jaki ściągacz do zewnętrznej izolacji przewodu z załącznika o
Dzwonek do domu – jaki wybrać i jak go podłączyć?
Jaki zasięg mają bezprzewodowe dzwonki do drzwi? Przycisk dzwonkowy
Pomiar rezystancji izolacji
Zasada pomiaru elektrycznego rezystancji izolacji polega na podaniu
Wkrętak – jaki wybrać, na co zwrócić uwagę?
Jaki śrubokręt wybrać? Nie istnieje jedna uniwersalna odpowiedź. Za
Czasem nie warto iść z niskobudżetowe rozwiązania, gdyż z końcowym efekcie, po wielu wymianach, koszty będą takie same.
Jeśli nie planuje Pan wydawać dużej kwoty- może taka opcja Wiha byłaby odpowiednia - automatyczne narzędzie 44617? Nada się ono do bezpiecznego zdejmowania izolacji z kabli o średnicy do 6 mm² a także do obróbki na określoną długość przewodów miedzianych i aluminiowych o średnicy do 2 mm.
Wrzuciłam link do video na Youtube.