9 odpowiedzi

Sprawdź

Jaki automatyczny ściągacz izolacji wybrać?

SpecIT 0 pkt dodane:

Jaki automatyczny ściągacz izolacji polecicie dla początkującego? Nie mam budzetu na markowe więc szukam czegoś ekonomicznego :)

 • Czasem nie warto iść z niskobudżetowe rozwiązania, gdyż z końcowym efekcie, po wielu wymianach, koszty będą takie same.
  Jeśli nie planuje Pan wydawać dużej kwoty- może taka opcja Wiha byłaby odpowiednia - automatyczne narzędzie 44617? Nada się ono do bezpiecznego zdejmowania izolacji z kabli o średnicy do 6 mm² a także do obróbki na określoną długość przewodów miedzianych i aluminiowych o średnicy do 2 mm.
  Wrzuciłam link do video na Youtube.


   

 • Tak jak koledzy pisali zależy jakie zadanie będzie przed ściągaczem izolacji.

  Osobiście mam kilkanaście różnych. Do izolacji zewnętrznej przewodów ziemnych do nacinania izolacji z regulacją glebokosci ostrza,  oraz nóż monterski izolowany z kształcie dzioba z platformą slizgową. Wielofunkcyjny uchwyt z nożami w kształcie składanej tulejki. Do płaski i okrągłych przewodów. Sciagaczki do izolacji żył przewodów z 4 rodzaje.

  Do tego wszystkiego kilka praske z ostrzami do skretki i koncentrykow.

  Najtaniej to sprawna ręka i wyczucie oraz zaufane ostrze. Chyba wszyscy tak zaczynali o nie raz wracają do tradycyjnych noży w wielu zadaniach.

  @SpecIT Proponuje ci kupić uniwersalny przyrząd do ściągania izolacji.

   

   

 • dorzucam filmik 

 • Niegdyś nieodzownym elementem pracy każdego instalatora były dwa ściągacze izolacji: pierwszy z zakresem do 10 mm2, a drugi z zakresem do 16 mm2. Teraz te same zadania, które wykonywano przy użyciu tych dwóch narzędzi, można wykonać jednym. Automatyczny ściągacz izolacji MULTISTRIP 16 RENNSTEIG 707 040 służy do usuwania izolacji o przekrojach od 0,08 do 16 mm2. 

 • Polecam takie umnie sprawdzają się idealnie

  MILWAUKEE SZCZYPCE WIELOFUNKCYJNE 7W1 do izolacji

 • Trochę przez ręce się tego juz przewineło i naprawdę jest cięzko coś doradzić bo jak dla mnie będzie oki to dla Ciebie bądź za drogie lub nie poręczne. Wszystko jeszcze od tego co byś obierał i gdzie. Jak przewody w puszkach głębokich to raczej czołowe bo tam ciężko w głąb sięgnąć aby obrać do dna.  

 • Często na filmach instruktażowych zauważysz Automatyczny ściągacz izolacji Neo, Sam go posiadam i rewelacja, chociaż praca w puszkach nieco utrudniona. Trochę go porysowałem, ale to przez moje złe użytkowanie. Neo firma średnio-półkowa, ale co ważne Polska. 

  Tańszy automatyczny ściągacz izolacji Neo

  Automatyczny ściągacz izolacji Neo (wygodniejszy do pracy w puszkach)
   

 • Cześć,

  W zależności od tego, czy wolisz ściągacz izolacji boczny, czy frontowy (to moja robocza nazwa, proszę się nie czepiać) polecam:

  Boczny do 100 zł : SZCZYPCE DO IZOLACJI HOGERT HT1P182 - super wytrzymały, większy niż jego odpowiednik z NEO TOOLS, czy innych dostęnych w marketach, ale ściąga wszystko super łatwo, nie kaleczy żył przewodów i potrafi ściągnąć izolację nawet z 5x1,5mm2 na raz. 

  Frontowy do 150 zł : Szczypce do Ściągania Izolacji KNIPEX 12 62 180 -  fajne, chodzą lekko i są wytrzymałe. Nadają się do pojedynczych przewodów, ale w puszkach gdzie mało miejsca mają swoje zastosowanie ;)

  Można oczywiście znaleźć tańsze odpowiedniki z NEO TOOLS (chociaż NEO potrafi zaskoczyć ceną także negatywnie) ale nie jestem pewny, czy warto. Myślę, że stówka na narzędzie, które na siebei zarobi to dobra inwestycja.

  Życzę miłego dnia i pracy!