14 odpowiedzi

Sprawdź

Jaka pompa ciepła do domu 200 m2

migraine 0 pkt dodane:

Jak w tytule

 • KU-609513b7014fd 0 pkt

  Taki wybór jest na pare lat, najlepiej odnieść się do specjalistów którzy przyjadą doradza i wycenia. Koszty ewidentne takiej liny tez nie są małe. 
  polecam filmik 

 • LucasT 147 pkt

  Polecam obejrzeć opinie specjalistów.  Na początek.ja się nie zdecydowałem że względu na koszty instalacji,  obecność gazu na działce. 

  https://youtu.be/IDsWAtojoUY

 • ajotnet 145 pkt

  Zrób w jeden dzień wycieczkę po hurtowniach instalatorskich hydraulicznych na swoim terenie jak nie masz znajomych, pozbieraj reklamówki, popytaj o wykonawców z Twojego regionu i oczywiście jak z czasem wolnym czy znajdą dla Ciebie w tym terminie co sie Tobie podoba. Popatrzysz co jest na rynku dostępne oraz jakie firmy i gwarancje co w zestawie czy pakiecie dostaniesz. Może jak masz możliwości ktoś z Twoich znajomych już ma i może się tym pochwalić. Nie szukaj na siłę to nie dobry doradca bo to na kilkanaście lat nie na sezon. 

 • Mikel98 1 pkt

  Polecam pompy ciepła Samsug do których można podpiąć klimatyzatory. Oczywiście przy pompie ciepła obowiązkowo ogrzewanie podłogowe. 

 • Br3xPL 134 pkt

  Powietrzne pompy ciepła 

  Decydując się na powietrzną pompę ciepła, inwestor staje przed wyborem: split czy monoblok. 

  Na urządzenie typu split składają się dwie jednostki: jednostka zewnętrzna, wyposażona w parownik, sprężarkę i zawór rozprężny, oraz jednostka wewnętrzna ze skraplaczem. Urządzenie typu monoblok to jedna jednostka, w której znajduje się cały układ chłodniczy, a wyprowadzone są z niej tylko rury dystrybuujące ciepło do budynku. 

  Gruntowe pompy ciepła 

  W przypadku urządzeń opartych na gruntowych pompach ciepła inwestor musi zdecydować o rodzaju dolnego źródła. Najpopularniejsze to odwierty pionowe, lub wymiennik poziomy ( o ile parametry działki na to pozwalają). 

  Poniżej prezentujemy wyceny kompletnych systemów, oszacowane na podstawie wycen od firm wykonawczych w regionu centralnej i południowej Polski. Przedstawiamy koszty przykładowych systemów opartych zarówno na pompach ciepła powietrznych – split i monoblok, jak i gruntowych pompach ciepła, z odwiertami pionowymi i z kolektorem poziomym. Więc załużmy że byś wybrał pompę ciepła monoblok: 7,4 kW zasobnik cwu 300 L,  

 • LukkiSto 0 pkt

  W doborze pomoże Ci instalator lub dystrybutor (przedstawiciel) danego porducenta. W pierwszym kroku należy oszacować zapotrzebowanie na ciepło. Ważnymi parametrami oprócz powierzchni jest kubatura budynku, jak jest zaizolowany, ile ma okien i pomieszczeń, ile osób zamieszkuje w domu.

  Aby oszacować zapotrzebowanie na ciepło można skorzystać z kalkulatora on-line, który pomoże Ci dobrać moc urządzenia. Później jedynie doprecyzować jakiej firmy chcesz pompę lub dopytać się kilku instalatorów żeby doradzili i montować. Jeżeli montuje pompę ciepła powietrze-woda to zawsze do pomy warto pomyśleć nad instalacją fotowoltaiczną.

   

 • gelotek 0 pkt

  Najważniejsze to policzyć jakie zapotrzebowanie na ciepło ma dom.
  potem jaki mamy rodzaj ogrzewania czy grzejniki czy podłogówka.
  Na podstawie powyższych danych dopiero wybrać pompe  :)

  Trochę info tu: https://cieplowlasciwie.pl/jak-to-dziala
  trochę w filmiku :)

 • boss 4 pkt

  cyt:

  "

  Aby dobrać właściwą pompę ciepła do domu ma na to wpływ wiele czynników.

  po pierwsze w projekcie domu jest policzona w instalacji CO2 moc grzewcza, na podstawie której m.in oblicza się moc pompy na dom, duży wpływ ma także ilość okien i ich wielkość, czy w domu jest instalacja podłogowa, a także z czego wykonana jest izolacja domu np. wełna, czy styropian. Przy doborze pompy przyjmuje się 50W na 1m kwadratowy.

  "

  Sam sobie chyba przeczysz. Piszesz, że na dobór pompy ma wpływ ilośc i wielkośc okien, typ instalacji, a na koncu podajesz, ze przyjmuje się 50W/m2....  czyli okna, instalacja i izlolacja ma na to wpływ czy nie ? 
  A ile okien i jakich ma metr kwadratowy ? Albo jaką ma izloację ?


   

 • malek 0 pkt

  Aby dobrać właściwą pompę ciepła do domu ma na to wpływ wiele czynników.

  po pierwsze w projekcie domu jest policzona w instalacji CO2 moc grzewcza, na podstawie której m.in oblicza się moc pompy na dom, duży wpływ ma także ilość okien i ich wielkość, czy w domu jest instalacja podłogowa, a także z czego wykonana jest izolacja domu np. wełna, czy styropian. Przy doborze pompy przyjmuje się 50W na 1m kwadratowy.

 • Jacek Niżyński

  Witam,

  Moc i rodzaj pompy ciepła najlepiej dobierze  doradca firmy która dystrybuuje pompy. Przy doborze należy wziąść pod uwage nie tylko powierzchnię, ale również kunbaturę budynku, opór cieplny, liczbę mieszkańców ( użytkowników) a także rodzaj ogrzewania.