10 odpowiedzi

Sprawdź

Jak zabezpieczacie sprzęt AGD zawierający inwertery?

EL-ROJ dodane:

Cześć! Ja zdecydowałem się na zastosowanie wyłącznika różnicowoprądowego trójfazowego, cyfrowego typu: dRCM produkcji EATON. Jego konstrukcja umożliwia detekcję prądów upływu o różnej charakterystyce. Jest to ważne w przypadku sprzętu AGD zawierającego inwertery, zasilacze i inną elektronikę. Dodatkowo chciałbym mieć większą informację o mojej instalacji i przewidywać konieczność konserwacji. Z dRCM jest to możliwe, ponieważ urządzenie na bieżąco monitoruje poziom prądów upływu i wyświetla informację o ich poziomie za pomocą diod LED. 

Ponieważ urządzenia to odbiorniki jednofazowe, zastosowałem 3 niezależne wyłączniki nadprądowe z członem zwarciowym typu B16. 

A wy jak radzicie sobie z zabezpieczeniem sprzętu zawierającego inwertery? 

 • Ładnie obszyta rozdzielnica btw.

  Fajnie że wskazuje ale cena niestety już kilku klientów odstraszyła.

  Przy kilku aparatach w rozdzieli to robi kolosalna różnice.

  Mi jeszcze nie udało się przekonać klienta. Wolę przekonywać do różnicowek typu A, S, F.

 • Słyszałem o tym rozwiązaniu, ale nigdy go nie instalowałem. Wpis ten zainspirował mnie do rozmowy z klientem. Zaproponowałem mu tą różnicówkę i wyjasniłem jak działa i kiedy wyzwala. Cena rzeczywiście robiła na kliencie wrażenie ale gdy omówiliśmy że ta róznicowka sama bada upływność i z wyprzedzeniem przekaże informacje bo w rozdzielnicy jest dzwonek który ma podłączone styki sygnalizacyjne od ogranicznika przepięć i teraz będzie jeszcze od tej różnicówki to klient stwierdził że w sumie to żadne koszty licząc wygodę jaka zyskuje. Więc wychodzi na to że cena nie jest tak wazna jak korzysci jakie dostrzega kupujący. M się udało zamawiam jedna szt i mam nadzieje że potem będa kolejne. @EL-ROJ  dzięki za przypomnienie tematu.

 • Koszt 1.500 netto to jest dobre, ale ile tego sprzedać można jak z przepięciówka za 500cet+ juz stękają...

 • Bardzo dobry wybór! Ja zastosowałbym  jednak typ Typ S/Bfq - dedykowany do współpracy z inwerterami. Jeszcze szynę dodałbym zasilającą  EATON :

  https://www.tim.pl/szyna-laczeniowa-4p-63a-10mm2-widelkowa-3p-n-8-mod-evg-4phas8modul-215644