3 odpowiedzi

Sprawdź

Mam parowar, który bardzo lubię, ale podczas mycia/płukania, dostało się do niego trochę więcej wody niż powinno i urządzenie szaleje. Powodem mogło być także awaria prądu w bloku mieszkalnym. Nie wiem, bo obie sytuacje wydarzyły się w tym samym czasie, nie było mnie przy tym.

Parowar reaguje na podłączenie do prądu (świeci się), i przyciski reagują dość losowo i na tyle niedobrze, że nie da się z urządzenia korzystać. I teraz pytanie: czy urządzenie nadaje się do wyrzucenia, czy można gdzieś oddać do naprawy i za nieduże pieniądze naprawić?

  • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

    Jeśli sam nie chcesz zajrzeć w czeluści tego urządzenia w celu pobieżnych oględzin to najlepiej oddać to urządzenie do serwisu AGD na wycenę. Wtedy sam zdecydujesz czy warto naprawiać. Objawy są podobne do zalania. Jeśli byłoby to spowodowane awarią prądu to raczej spaliłby się warystor lub rezystor a wtedy urządzenie by się nie włączało lub nie reagowało na przyciski. Jeśli to faktycznie zalanie to ważne żeby nie zwlekać z oddaniem tego do serwisu bo z nadmiaru wilgoci mogą pojawić się ślady korozji na płytce PCB które ciężko jest usunąć. 

  • Co to są duże a nie duże pieniądze. Gdzie jest ta granica ? Jeżeli nie mamy co zrobić ze swoim jak by nie było drogim czasem możemy dłubać samemu, rozbierać, zamawiać części po cenach w detalu. Są takie strony serwisowe gdzie mamy każdy sprzęt rozebrany na czynniki pierwsze i możemy część po części przeglądnąć i zamówić znając numer produktu, firmę, numer seryjny.

    Tak jak poniżej napisał Jacek. Oddaj do naprawy sprzętu i każ wycenić naprawę lub w portalu internetowym na "A" poszukaj tego modelu i kup używany, ale sprawny lub prawie nowy i będziesz zadowolony... lub nie tak jak z tym co jest tanie a co drogie bo u innego to mercedes to nie za drogi okaz, a dla innego fiat to już jest coś.

  • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

    Przemku :-)  Z opisanego przez Ciebie przypadku wynika, że powinieneś oddać sprzęt do serwisu AGD. Może to tylko kwestia zawilgocenia i dłuższe suszenie urządzenia rozwiąże problem, a może to usterka układu elektronicznego. Dla własnego  bezpieczeństwa lepiej będzie sprawdzić sprzęt w serwisie.  Daj znać jak już będzie naprawione.