4 odpowiedzi

Sprawdź

Jak wykonać instalację do TV. Czy zastosować telewizyjny kanał wentylacyjny?

EleMan 7 pkt dodane:

Potrzebuję  wykonać instalację w miejscu gdzie będzie TV. Wiem że instalatorzy montują kanał wentylacyjny płacki z kolankami od gniazd na dole do miejsca gdzie będzie TW. Czy to dobre rozwiązanie? a jeśli na dole będzie stolik RTV  lub komoda to i tak jej nie dosuniemy bo wtyczki nawet kątowe zajmują miejsce. Trzeba będzie wycinać w meblu. Może zamontować zestaw gniazd wyżej?  

Dodatkowo jakich kabli użyć i w jakiej ilośći 3 gniazda zasilające wystarczą? gniazdo rtv-Sat  i Komputerowe?  ile skrętki jedną czy dwie? ile koncentrycznych przewodów? jeden czy dwa? 

 • LucasT 147 pkt

  Przede wszystkim projekt  

  O ile koncetryki rzadko są potrzebne nowe, to gniazd zasilających potrzeba zawsze o 1-2 więcej niż sobie planujesz. Bo za chwilę nawet nowej lampki nie wstaniesz, zmienisz tv z dvbt na dekoder i koniec. 

  Co do.mebli to teraz większość przewiduje ukrycie kabli. 

  Koryto jest super o ile jest z przewodów wentylacyjnych. Peszle przerabialem i odradzam . Wkładanie kabla w nie gładką rurkę to czasem masakra.

 • Mikel98 1 pkt

  Zrób lepiej więcej gniazdek, lepiej więcej jak mniej, takie korytko możesz wykonać z czego chcesz np. Z grubego peszla. Ja u siebie zrobiłem i nie żałuje bardzo przydatne. Nie widać kabli i jest bardzo estetycznie

 • Inela 0 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  witam. 

  Najlepiej zaprojektować sobie dokładnie co się chce mnieć np. jakie urządzenia rtv, czy głośniki mają też wychodzić, hdmi, ile gniazd, co na rj-45, a może usb potrzebne no i antena jaka naziemna czy satelitarna a może dekoder tam bedzie. jak już bedziesz mieć wszystkie urządzenia jakie chcesz podłączyć to tylko wystarczy policzyc przewody i zrobić do tego zestaw puszek.

  podam link żebyś miał podgląd mniej więcej jak to rozplanować. 

 • ajotnet 149 pkt

  Kanał wentylacyjny to kanał wentylacyjny czy kanał telewizyjny ? Nie myl kanałów TV z wentylacyjnym Możesz go ewentualnie wykorzystać jak kominiarz stwierdzi że kanał jest unieczynniony bo jest inny nowy czy nowszy o nowym przekroju a ten stary poprostu został stary niewykorzystywany i jest zaczopowany. Temat wraca co rusz bo ten by chciał rury do klimy z kablami, ten z przewodami do dachu na PV ! NIE mylcie faktów i pojęć kanał wentylacyjny z szachtem kablowym !