3 odpowiedzi

Sprawdź

Jak wykonać instalację do TV. Czy zastosować telewizyjny kanał wentylacyjny?

EleMan 74 pkt dodane:

Potrzebuję  wykonać instalację w miejscu gdzie będzie TV. Wiem że instalatorzy montują kanał wentylacyjny płacki z kolankami od gniazd na dole do miejsca gdzie będzie TW. Czy to dobre rozwiązanie? a jeśli na dole będzie stolik RTV  lub komoda to i tak jej nie dosuniemy bo wtyczki nawet kątowe zajmują miejsce. Trzeba będzie wycinać w meblu. Może zamontować zestaw gniazd wyżej?  

Dodatkowo jakich kabli użyć i w jakiej ilośći 3 gniazda zasilające wystarczą? gniazdo rtv-Sat  i Komputerowe?  ile skrętki jedną czy dwie? ile koncentrycznych przewodów? jeden czy dwa? 

 • Mikel98 129 pkt

  Zrób lepiej więcej gniazdek, lepiej więcej jak mniej, takie korytko możesz wykonać z czego chcesz np. Z grubego peszla. Ja u siebie zrobiłem i nie żałuje bardzo przydatne. Nie widać kabli i jest bardzo estetycznie

 • Inela 28 pkt

  witam. 

  Najlepiej zaprojektować sobie dokładnie co się chce mnieć np. jakie urządzenia rtv, czy głośniki mają też wychodzić, hdmi, ile gniazd, co na rj-45, a może usb potrzebne no i antena jaka naziemna czy satelitarna a może dekoder tam bedzie. jak już bedziesz mieć wszystkie urządzenia jakie chcesz podłączyć to tylko wystarczy policzyc przewody i zrobić do tego zestaw puszek.

  podam link żebyś miał podgląd mniej więcej jak to rozplanować. 

 • ajotnet 73 pkt

  Kanał wentylacyjny to kanał wentylacyjny czy kanał telewizyjny ? Nie myl kanałów TV z wentylacyjnym Możesz go ewentualnie wykorzystać jak kominiarz stwierdzi że kanał jest unieczynniony bo jest inny nowy czy nowszy o nowym przekroju a ten stary poprostu został stary niewykorzystywany i jest zaczopowany. Temat wraca co rusz bo ten by chciał rury do klimy z kablami, ten z przewodami do dachu na PV ! NIE mylcie faktów i pojęć kanał wentylacyjny z szachtem kablowym !