Przeczytano 11 020 razy

Jak samemu sprawdzic czy ktoś nie podpial sie pod moja instalacje za licznikiem prądu

Mam niebywałe wysokie zuzycie energii elektrycznej nawet do 50kW na dzien glosilem to do Taurona ale oni maja to w d****.

Odpowiedzi (22)

 • Co to takiego ?

 • Wyłącz główny bezpiecznik, na ostatnie minuty ważnego meczu, zaopatrz się w generatorek. Uslyszysz bardzo wyraźnie kto się podpiął

 • Umów się z pomiarowcem, ktory sprawdzi istalację i wyda protokół stwierdzający stan instalacji. Jest to podstawa do rozmów z dostawcą energi. W sytuacji gdy licznik uległ awarii należy wypełnić wniosek o sprawdzenie układu pomiarowego. Niestety może okazać się że po wysłaniu licznika do laboratoium stwierdzą poprawne działanie urządzenia i narazimy się na koszt legalizacji licznika. Biorąc pod uwagę tak duże zużycie to nie wielki koszt jaki generuje rachunek miesięczny.

  Warto zastanowić się czy nie były podłączane jakieś nowe urządzenia lub nie prowadzono prac remontowych czy to u nas czy u sąsiadów.

  Należy jak najszybciej interweniować ponieważ każdy po zamknięciu okresu rozliczeniowego będzie nam bardzo ciężko reklamować ponadnormatywne zurzycie energi i dochodzenia rekompensaty.

  LEGALIZACJA

  Można zainstalować dodatkowy mały licznik elektroniczny który zeweryfikuje czy jest znaczna różnica ponbieranej energi.

 • Też chętnie się dowiem coś na ten temat

 • Wyłącz swoje wszystkie odbiorniki i obserwuj wartości na licznkiu.

 • Wyłącz zabezpieczenie przedlicznikowe i słuchaj czy sąsiedzi klną :)

 • Prostą metodą sprawdzenia czy ktoś nie kradnie Ci prądu jest wyłączenie głównego rozłacznika i sprawdzenie na liczniku czy wartości stoją w miejscu czy też licznik dalej "nabija" kWh. 

  Ponadto pewniejąsz wersją jest wezwać elektryka z uprawnieniami aby wykonał pomiary w przyłączu i będziesz pewny. Jeżeli faktycznie po rozłączeniu odbiorów licznik nadal coś liczy to po wystawieniu pisma przez elektryka z uprawnieniami będziesz miał podstawę do zgłoszenia problemu do Taurona.

  Elektryka możesz znaleźć:

  https://elektrykapradnietyka.com/category/mapa/

 • Ja bym wyłączył wszystkie zabezpieczenia za licznikiem i spojrzał na licznik. Jeżeli pracuje, oznacza to, że gdzieś jest pobór energii, w tej sytuacji jeżeli jest możliwość trzeba zweryfikować gdzie następuje pobór energii. Jeżeli sam nie jesteś w stanie tego sprawdzić, sugeruję wizytę elektryka (skoro tauron się wypina).

  Jeżeli po wyłączeniu zabezpieczeń za licznikowych jest ok, może być też tak, że któryś z odbiorników jest uszkodzony i pobiera dużą ilość energii.

 • Wylacz wszystkie odbiorniki i obserwuj liczkik

 • Cześć! Wyłącz rozłącznik i sprawdź czy licznik nadal pracuje. Jeżeli rozłącznikiem odciąłeś zasilanie, to licznik powinien się zatrzymać w miejscu.