Przeczytano 1 496 razy

Jak bezpiecznie wymienić pastę termoprzewodzącą w GeForce 1060?

Ostatnio karta graficzna zaczęła mi się grzać i stwierdziłem, że czas na wymianę pasty termoprzewodzącej. Nigdy nie wymieniałem pasty w karcie graficznej (tylko na procesorze), więc nie wiem, jak się do tego zabrać. Sposób jest taki sam, jak przy procesorach (ściągam radiator, czyszczę pozostałości starej pasty, nakładam nową wielkości ziarnka grochu i albo rozsmarowuję, albo dociskam radiatorem)?

Odpowiedzi (3)

 • Potrzebujesz oczywiście pasty. I alkoholu izopropylowego nie warto kombinować ze zmywaczem do paznokci czy perfumami. Alkohol izopropylowy jest w 100% bezpieczny dla elektroniki.

 • Najprościej tak jak na filmie :)

 • Myslę, ze tak. Zasada jest taka sama.
  Pasta ma za zadanie poleszyć punkt styku pomiędzy grzejącym się elementem a radiatorem. Nie powinno być jej za dużo. To ma być cieniutka warstwa wypełniająca nierówności pomiedzy tymi dwoma elementami. A swoja drogą.... jesteś pewien, ze to pasta jest przyczyną grzania ? 
  Jeżeli bez potrzeby nie zdejmowałeś radiatora to myslę, że nie ma potrzeby wymieniać pasty. 
  Sprawdz, czy radiator nie jest zakurzony, czy wentylator na nim działa (o ile go ma). Czy otowry wentylacyjne o wentylatory w kompyterze nie są zakurzone i pozatykane.
  Kurz potrafi bardzo ograniczyc chłodzenie, nawet niewielka jego warstwa powoduje spory spadek skuteczności chłodzenia.
  Pasta na radiatorze, to ostatnia rzecz jakiej bym się czepiał.