6 odpowiedzi

Sprawdź

ile kosztuje podłączenie płyty indukcyjnej?

PA 2 pkt dodane:

Ostatnio klient zwymyślał mnie od oszustów i naciągaczy bo podłączyłem płytę czyli musiałem oczyscić z tynku puszkę, pogimnastykować się z przewodem YDY 5x4 założyłem puszkę natynkową z złączkami Wago, podłączyłem indukcję i podbiłem kartę gwarancyjną. Ponieważ w rozdzielnicy musiałem również podłączyć przewód więc założyłem osobną różnicówkę i eskę i zrobiłem pomiaryz wystawiłem protokół. Do tego wystawiłem FV na kwotę... Własnie ile waszym zdaniem powinienem wpisać?

 • Przemo21 2 pkt

  Samo podłączenie to 100 netto, ale tak jak w sytuacji opisanej przez Ciebie to od razu lepiej poinformować klienta przed, że to nie jest samo podłączenie, więc koszt to około "tyle i tyle".

  Albo powie, że dziękuję i wypad i nie będziesz tracił czasu jak ma po zakończonej robocie zapłacić albo nie i przy okazji źle Cię reklamować. Pozdrawiam

 • ajotnet 145 pkt

  300-400 minimum netto

 • Mimo87 24 pkt

  Samo podłączenie płyty w Warszawie kwota 100zl.

 • Piotr Bibik

  Jak się robi - wiem, ale napiszę jak się powinno zrobić, jeśli by się chciało zrobić tak jak osoby tworzące prawo to przewidziały.

  Proponuję od sprawdzenia definicję następujących pojęć podanych w Prawie Budowlanym:
   - remont,
   - przebudowa,
   - roboty budowlane.

  Moim zdaniem wykonany zakres prac (chociażby dołożenie do rozdzielnicy dodatkowego zabezpieczenia) mieści się w pojęciu przebudowa, więc do wymienionego przez @PA zakresu prac należało by jeszcze dołożyć wykonanie projektu instalacji (albo uzupełnienie istniejącego projektu o nowy obwód wraz z zabezpieczeniami), i dla przerobionej rozdzielnicy należałoby wystawić nową deklarację zgodności i oznakować ją znakiem CE.

  Czy się tak robi? Cóż, ...

  "Nieświadomość jest błogosławieństwem."

  "Nieznajomość prawa, nie zwalnia od odpowiedzialności."

  Dokonujący zmian bierze na siebie sporą odpowiedzialność, i życzę, aby nikt z Was nigdy nie miał "przyjemności" udowadniania prokuratorowi lub rzeczoznawcy ubezpieczyciela dlaczego zrobił inaczej niż przewidziały to Polskie Normy i osoby tworzące prawo (oni o koszty nie pytają - ich nie obchodzi ile by kosztowało gdyby się robiło zgodnie z przepisami).

  Polecam lekturę artykułu:
  https://laczynasnapiecie.pl/blog/zawod-elektryk-instalacja-elektryczna-przepisy