Przeczytano 3 828 razy

Gdzie znaleźć przykładowe schematy elektryczne oświetlenia w domu?

Chciałbym podłączyć kilka lamp LEDowych w domu. Gdzie mogę znaleźć przykładowe schematy elektryczne oświetlenia, przy pomocy których będę mógł poprawnie i w łatwy sposób podłączyć te lampy?

Odpowiedzi (5)

 • To w zależności jakie i ile masz tych opraw ledowych. Schematów konkretnie do Twojego przypadku nie znajdziesz, ale możesz się wzorować poniższym filmikiem i sam narysować schemat jak najkorzystniej podłączyć oprawy.

 • Koledzy dobrze piszą człowiek musi się spażyć sam potem pomyśli lub zawoła z papierami kogoś bo jak się spali strych to klękajcie narody ja nie ja nic ja tyyyylko pociągnoł .... A sąsiad tak ma to ja też chciałem a jemu odszkodowanie wypłacili, a mi niechcą... Dlaczego ?

 •  Spokojnej wszystko znajdziesz w Internecie :) pod hasłami

  "jak podłączyć lampe"
  "jak podłączyć włącznik jednobiegunowy" itp itd

  Ale UWAGA!! masz tu do czynienia z napięciem niebezpiecznym więc jesli czegoś nie jesteś pewien to lepiej wezwij elektryka z prądem nie ma żartó

  w

 • Najważniejsza jest wiedza i zrozumienie. Proste rzeczy da się podłączyć i bez dużej wiedzy, widaomo że każdy chce troche zaoszczedzić. Taki elektryk też wezmie swoje. Najprościej znaleźć schematy w google lub na youtube z wytłumaczeniem. Gotowca raczej nie znajdziesz.

 • Nie obraź się, ale jak sie na tym nie znasz, to poproś o pomoc elektryka. 
  Bo narobisz sobie kłopotów, a po co?