Przeczytano 30 845 razy

Filtr odpływowy od pralki, nie można odkręcić

Cześć, złamałem końcówkę filtra kiedy chciałem wyczyścić filtr pompy z pralki Bosch (Series 2 Vario Perfect) i teraz nie mam jak odkręcić, nie ma za co złapać. Ani nie da się ręcznie, ani za pomocą kombinerek. Jakieś pomysły? Znalazłem filtr online, chętnie wymienię na nowy, ale najpierw muszę odkręcić stary i jest to chyba niemożliwe. Pozdr.

Odpowiedzi (14)

 • Kupić nowy korek.

  Wymontować pompkę i rozebrać ją wyczyścić, wkręcić nowy korek.

  Jeśli siedzą fiszbiny (druty) w pompce i wykręcasz korek na siłę możesz ją uszkodzić.

  Lepiej rozebrać pompkę.

  Siłowe wykręcenie korka:

  Nawiercić dwa otwory, włożyć w otwory dwa śrubokręty lub większe gwoździe i w poprzek śrubokręt i odkręcamy.

 • Miałem dokładnie ten sam problem ale poszło dwiema parami kombinerek,  po przeciwleglych stronach. Oczywiscje element zmasakrowany.

 • Powinien byc w komplecie z pralka taki klucz. Jesli brak to kup np na allegro.

 • Klucze są specjalne. Może i być tak zakamieniony że nic nie pomoże i trzeba go uszkodzić

 • Ostatni gdy miałem podbny problem skończyło się na wyciągnięciu pompki, poniewaz cała była zakamieniona. wyczyściłem kamień (troche czasu tu zajęło) i dało się wykręcić bez uszkodenia filra

 • Kupując filtr możesz u sprzedawcy dopytać o uniwersalny klucz do filtra (poniżej zdjęcie, koszt do 9zł), lub wykonać podobny np. ze stalowej rurki nacinając ją w podobny kształt. Jeżeli już będziesz miał nowy filtr a kluczem nadal nie będziesz mógł odkręcić filtra to tak jak koledzy niżej piszą - nie pozostało nic innego jak nawiercić go szeroko, wręcić śruby i po między nimi dać poprzeczną śrubę i spróbować kobinerkami jeszcze raz odkręcić (możesz delikatnie postukać stylem małego młoteczka w filtr wprowadzając go w lekkie drgania a póxniej próbowac odkręcić).

 • Możesz to zrobić kluczem rurkowym lub znajdź rurkę stalową pasującą do otworu na oko jakieś 1/2" natnij fleksem szparki na 2-3mm tak aby pasowały do wnętrza tego korka. Ale zacznij od zakupu nowego korka bo potem znów będzie problem z zakręceniem filtra jak sie połamie przy odkręcaniu...

 • Jeśli filtr jest do zniszczenia to można ostrożnie coś do niego wkręcić po przeciwległej stronie i zastosować drzwignie. Chodzi mi o dwa wkręty do metalu i potem coś włożyć między nie i odkręcić.

 • Witaj,

  Skoro i tak już kupisz nowy to ten musisz zniszczyć. sprubój wywiercić dwa otwory ( rozstawione max daleko od siebie w tym czarnym plastyu) i użyć jakiegoś przyżądu może szczypce płaskie przedłuzane lub coś innego co znajdziesz w garażu czy piwnicy. Chodzi o to by zrobić dzwignię. Wcześniej możesz lekko opukać filtr np małym młoteczkiem tak by zruszyć obudowę. Zaopatrz się w ściereczki do wycierania bo pewnie wyleci trochę wody.