2 odpowiedzi

Sprawdź

Czym się różni spawarka inwerterowa od transformatorowej?

Moderator Bogdan dodane:

Muszę kupić spawarkę. Widzę jednak, że jest kilka rodzajów spawarka inwerterowa, spawarka transformatorowa. Czym one się różnią między sobą?

 

 • Adam Maszynotwór 59 pkt

  Spawarka transformatorowa - oparta o transformator 
  Spawarka inwerterowa- oparta o układy elektroniczne
  Przy obacnych cenach i jakości polecam spawarkę inwerterową - lekka, mała, stabilny łuk, dodatkowe funkce ułatwiajace spawanie.
  już nawet tani mały chińczyk potrafi całkiem sporo https://youtu.be/Rc6LyyORZK0?t=805 a wiem co mówie bo zaczynałem od najtańszej transforematorowej (to była droga przez męke :D)
  Musisz określic budrzet oraz zastosowanie  istotne też ile masz mijsca, jakie zasilanie,  jaką metodą chcesz spawać.

 • Wolf 0 pkt

  Spawarkę inwerterową cechuje:

  mała waga i niewielki gabaryt, dzięki czemu jest bardziej mobilna niski pobór mocy duży cykl pracy, od 60% do nawet 100% duża sprawność spawalnicza dobra jakość spawu moc urządzenia - znamionowy prąd pracy powyżej 160A, zabezpieczenia sieci powyżej 16A bardzo krotki czas chłodzenia można używać jej z agregatami prądotwórczymi brak negatywnej wrażliwości na jakość wykorzystywanych elektrody możliwość spawania metodami: MIG/MAG i MMA/TIG wysoka cena bardzo zaawansowana technicznie konstrukcja słaba odporność na niekorzystne warunki tak jak na inne uszkodzenia mechaniczne

  Spawarki transformatorowe charakteryzuje:

  nie wysoka cena urządzenia o prostej konstrukcji niewielka wrażliwość na uszkodzenia mechaniczne oraz na niekorzystne warunki możliwość regulacji natężenia prądu możliwość spawania metodą MMA oraz MIG/MAG duża waga i spora gabarytowo, przez co ciężko ją przenosić moc urządzenia - znamionowy prąd pracy maksymalnie 160A, wymagające zabezpieczenia sieci 25A niski cykl pracy, często rzędu 30% długi czas chłodzenia urządzenia nie najlepsza jakość spawu jakość spawania uzależniona od jakości wykorzystanych elektrod