Przeczytano 6 868 razy

Czy pod prysznicem można zainstalować elektryczne ogrzewanie podłogowe?

Jeśli tak, macie jakieś rady?

Odpowiedzi (25)

 • Jeżeli instalacja elektryczna zostanie poprawinie wykonana+ odpowiednie położenie podłogi, nic nie powinno stać na przeszkodzie. Warto również dobrać wtedy matę grzewczą z odpowiednią normą.

 • Nie wszystkie maty grzewcze mają stosowne normy i dopuszczenia nawet do montażu w podłodze a sam znak CE to dla mnie za mało. Też coraz więcej tanich mat grzewczych a jak zauważycie to niektórzy sprzedawcy (np. na allegro) nie piszą tam nawet o okresie gwarancji i co ona obejmuje, albo dadzą śmieszne dwa lata 🙂 Masakra, na zdrowy rozum nigdy takiej bym nie kupił. Ja kupiłem tą bo ma gwarancję również na naprawę podłogi i aż 12 lat na termostat https://ciepla-podloga.pl/RAYCHEM-R-QN-P-1.5M2-SENZ-WIFI no i firma chyba jedna z lepszych.

 • Poprawnie wykonana instalacja (nie tylko pod względem elektrycznym) będzie bezpieczna, jeśli podgrzewana ma być tylko podłoga w kabinie to dobrym pomysłem jest lekka automatyzacja ogrzewania, tak aby podłoga była ciepła w czasie gdy bierze się prysznic.

 • Zgodnie ze sztuka nie wolno instalować odbiorników w strefie 0.

  Ale pod strefa czyli pod podłogą?

  Znacie może maty no na napięcie 12v? Wtedy było by to wykonanie specjalne czyli zgodne.

 • Zapraszam do przeczytania tego artykułu na ten temat.

  "Czy można zamontować matę grzejną pod natryskiem prysznica? Można ale..."

  https://ciepla-podloga.pl/pl/blog/mata-grzewcza-pod-prysznicem

 • W strefie natrysku nie powinny się znajdować urządzenia elektryczne chyba, że secjalne. Owszem jest to duży konfort jednak z czasem hydroizolacja może przepuszczać wodę - moze coś się stać, ale nie musi. Po odkręceniu kranu ciepła woda i tak szybko nagrzeje płytki a ogrzewanie może jedynie dochodzić do tej strefy.

 • Zastanawiam się czy to musi być ogrzewanie elektryczne? Toż koszt będzie całkiem niemały jeśli chcemy mieć na rano ciepło pod nogami. Czemu nie zrobić ogrzewania wodnego, które nie niesie żadnego ryzyka? 

  Technologia tańszą A efekt ten sam. Pytanie tylko czy grzejnik nieprzewymiarowany

 • Pytanie bardzo dobre i z przyjemnością czytam, ja bym się obawiał montować ogrzewanie pod porywaniem.

 • Na pewno będzie to bardzo komfortowe, ale pamiętaj żeby wykonać kilka warstw folii w płynie (hydoizolacji) i nie należy tego lekceważyć ponieważ będziesz miał pod sobą urządzenie elektryczne

 • W strefie natrysku nie powinny się znajdować urządzenia elektryczne chyba, że secjalne.

  Owszem jest to duży konfort jednak z czasem hydroizolacja może przepuszczać wodę - moze coś się stać, ale nie musi. Po odkręceniu kranu ciepła woda i tak szybko nagrzeje płytki a ogrzewanie może jedynie dochodzić do tej strefy. W załączniku znajdziesz filmik instruktarzowy - warto zamontować zgodnie z instrukcją producenta i spać spokojnie a nie mieć nikogo na sumieniu.