5 odpowiedzi

Sprawdź

Czy można będzie korzystać z energii w sposób bezprzewodowy.Tak jak z internetu?b

Ryś 0 pkt dodane:

Jak będzie taka możliwość  kupię samochód  elektryczny.

 • ajotnet 142 pkt

  Szybko to się nie stanie, tak jak perpetuum mobile...? 

 • Br3xPL 120 pkt

  Są wszystkim znane cewki.. stosowane już w topowych telefonach. 

  Ale są mniej znane nadprzewodniki. Co wiem to jest to jakiś materiał umieszczony w niskiej temperaturze, który nie ma rezystancji i "wypycha" z siebie pole magnetyczne. Nie jestem ekspertem. Na filmie będzie to obowiązek od A-Z. Jeśli temat cię interesuje :)

 • Mechanik 0 pkt

  Moim zdaniem nie. Przynajmniej nie na większą skalę. Warto także mieć na uwadzę aspekt zdrowotny, wszystkiego co "bezprzewodowe".

 • gelotek 0 pkt

  Oczywiście :) masz to między innymi w ładowarkach QI oraz w technologii WhattUp, która pozwala na zasilanie urządzeń z wykorzystaniem fall radiowych :).
  Na obecną chwilę nie pozwala to na pozyskiwanie dużej energii ale w dobie urządzeń niskoprądowych pozwala np na zasilanie różnego rodzaju czujników temperatury, rht itp.

   

 • Radek 0 pkt

  Logiczniejsze od bezprzewodowego przesyłu prądu jest raczej urządzenie samonapędzejące się. Mianowicie energia kinetyczna ciała stałego, w większości złożonego z magnesu i po części z masy podtrzymującej pęd(kręt), w kształcie torusa obracającego się dookoła swej głównej osi wewnątrz cewki, której pole magnetyczne przyspieszałoby owe ciało stałe. Dostarczana przez cewkę energia byłaby stała, a odpowiednio zbudowany czynnik przyspieszany miałby energię wyliczaną ze wzoru delta E=m*v^2((1/2)-(2*Pi/n)), przy założeniu, że cały czynnik przyspieszany jest magnesem(m-masa; v-prędkość, n-liczba zwojów na cewce). Jeśli chcemy, żeby układ sam się napędzał, to trzeba ulokować wewnątrz torusa dodatkowe przewody, w których czynnik przyspieszony wytwarzał prąd elektryczny(Prawo Biota-Savarta), ale należałoby obliczyć ile energii jest potrzebne do rzeczywistej pracy i korzystając z równania odpowiednio zbalansować masowo-magnetycznie czynnik przyspieszany tak, aby przy zbyt małym wpływie masy na pęd urządzenie nie zatrzymało się przy wzbudzaniu prądu. Estetycznie byłoby też dodać sprężynowy system startowy dla czynnika przyspieszanego